Filter Sort by Sort by Filter Sort by Sort options Popularity Lowest price Highest price Name A-Z Name Z-A Brand A-Z New Products Product line Product line Bag Black / Green / Fruit Tea Cadbury Pouch Cadbury Tablet Standard Gifting Halal Lindt Excellence Lindt Kids Lindt Lindor Lindt Maxi Plaisir Lindt Napolitains Lindt Pralines Lindt Tablet Standard Milka Bisquit Collection Milka Pouch Milka Tablet Medium MW Handle Pouch Large MW Handle Pouch Medium MW Pouch Large MW Pouch Medium MW Pouch Small MW Shapes Large MW Shapes Medium MW Tins Pouch Pouch Small Sharing Tablet Standard Toblerone Tablet Large Toblerone Tablet Standard Toblerone Tiny Country of origin Country of origin Austria Belgium Bulgaria China Czech Republic Denmark Finland France Germany Great Britain Hungary India Ireland Italy Lebanon miscellaneous Netherlands Poland Slovakia Spain Sweden Switzerland Turkey USA Special editions Special editions Heinemann Edition Travel Edition Price Price From To Brand Brand After Eight Anthon Berg Baratti & Milano Bergwild Biscoff Borgo de' Medici Cadbury Celebrations Chili Trade Chupa Chups Confiserie Felicitas Curry Wolf Daim Dumle Fazermint Ferrero Rocher Fruitella Geisha Godiva Guylian Haribo Hershey's Jelly Bean Karl Fazer Katjes Kinder KitKat Konditorei Groissböck Kusmi Tea La Collina Toscana Lakrids by Bülow Lindt Loacker IT LU M&M’s Maass Tee Maltesers Maoam Marabou Meinl Mentos Milka Mirabell Nestlé Nestlé Sustain.Sourced Cocoa Neuhaus Niederegger Nutella Oreo Original Sacher Paw Patrol PEZ Pringles Quality Street Raffaello Reber Ricola Rifai Ritter Sport Royal Dansk Simply Chocolate Skittles Smarties Starbrook Steirerkraft Tic Tac Toblerone Trolls Twinings Twix Tyrkisk Peber Van Slooten Venchi Wiener Backstüberl Wijngaard 382 Item(s) Travel Edition Heinemann Edition Wiener Backstüberl, Variation 600g Wiener Backstüberl €37.99 (€63.32 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Crisp Wiener sausages! A typical Wiener Original! Bergwild €6.99 (€33.29 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Wiener Backstüberl, Sissi-Törtchen 150g Wiener Backstüberl €9.99 (€66.60 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Bite-sized snacks made with dates, nuts and sweetened with honey. individually wrapped Rifai €11.49 (€95.75 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Wiener Backstüberl, Punschtörtchen 150g Wiener Backstüberl €9.99 (€66.60 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition La Collina Toscana Grinder Sicilian white salt 600g La Collina Toscana from €32.99 (€54.98 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition La Collina Toscana Grinder Mixed pepper 210g La Collina Toscana from €32.99 (€157.10 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition La Collina Toscana Grinder Peperoncino 160g La Collina Toscana from €32.99 (€206.19 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Original Sacher cubes 3 pack 180 g Original Sacher €29.99 (€166.61 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Simply Chocolate Hand-Luggage bar 40g Simply Chocolate from €3.29 (€82.25 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Steirerkraft dried apple chips, dark chocolate, 50 g Steirerkraft €4.99 (€99.80 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Guylian chocolate seashells dark praline luxe gift box 225g Guylian from €18.49 (€82.18 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Bergwild Speckchips 40g Bergwild €5.90 (€147.50 / 1 kg) Was €7.99 - €2.09 The reduced price is valid until 31/10/26 Travel Edition Heinemann Edition Wiener Backstüberl, Mozarttörtchen 150g Wiener Backstüberl €9.99 (€66.60 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Wiener Backstüberl, Klimt Törtchen 150g Wiener Backstüberl €9.99 (€66.60 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Katjes Astro Queen of Stars 400g Katjes from €4.99 (€12.48 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Baratti & Milano Ballottin Cremini 180g Baratti & Milano from €18.99 (€105.50 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Confiserie Felicitas, chocolate box of 4 pcs. Berlin 59g Confiserie Felicitas €11.49 (€194.75 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition La Collina Toscana Grinder Black pepper 280g La Collina Toscana from €32.99 (€117.82 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Liquorice with white chocolate and milkshake flavour Lakrids by Bülow from €19.99 (€74.04 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Katjes Better Bunny sour 400g Katjes from €4.99 (€12.48 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Katjes Al Paka Cola 400g Katjes from €4.99 (€12.48 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Original Sacher cake 10 pieces 1100g Original Sacher €82.99 (€75.45 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Original Sacher Cake 8 pieces 800g Original Sacher €73.99 (€92.49 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Steirerkraft Styrian pumpkin seeds natural, 200 g Steirerkraft €7.99 (€39.95 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Baratti & Milano Ballotin assorted pralines HEX 150g Baratti & Milano from €16.99 (€113.27 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Groissböck punch cake 240g Konditorei Groissböck €16.99 (€70.79 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Wiener Backstüberl, Teegebäck 150g Wiener Backstüberl €9.99 (€66.60 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Wiener Backstüberl, Sacherkugerl 275g Wiener Backstüberl €17.99 (€65.42 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Starbrook Crème Brûlée Pralines 200g Starbrook from €12.99 (€64.95 / 1 kg) Travel Edition BISCOFF SANDWICH VANILLA 200G Biscoff from €5.49 (€27.45 / 1 kg) Special Offer Travel Edition NESTLE Milk Biscuits Chocolate 280g Nestlé from €9.99 (€35.68 / 1 kg) Was €11.99 - €2.00 The reduced price is valid until 30/09/26 Travel Edition STABROOK SHARING BAG FILLED SQUARES MIX 400G Starbrook €17.49 (€43.72 / 1 kg) Travel Edition Original Sacher cubes 5 pack 300g Original Sacher €37.99 (€126.63 / 1 kg) Travel Edition Cadbury milk chocolate with dried grapes and almonds 280g Cadbury €11.49 (€41.04 / 1 kg) Special Offer Travel Edition NESTLE Milk Hazelnut Chocolate 280g Nestlé from €9.99 (€35.68 / 1 kg) Was €11.99 - €2.00 The reduced price is valid until 30/09/26 Travel Edition Milka Favorites 300g Milka from €13.99 (€46.63 / 1 kg) Travel Edition Lindt EXCELLENCE Multipack 4x100g bars: dark chocolate, dark chocolate with sea salt, dark chocolate with caramel sea salt, dark cho colate with orange Lindt from €24.99 (€62.48 / 1 kg) Travel Edition Fruittella Jumbostick Summerfuits vegan with Orange, Strawberry and Lemon taste. Fruitella €9.49 (€28.93 / 1 kg) Travel Edition Fazer Dumle soft toffee covered with milk chocolate 420g Dumle €16.49 (€39.26 / 1 kg) 1 2 3 4 5