Filter Sort by Sort by Filter Sort by Sort options Popularity Lowest price Highest price Name A-Z Name Z-A Brand A-Z New Products Country of origin Country of origin Germany Great Britain Ireland Japan Scotland Taiwan USA Special editions Special editions Heinemann Edition Travel Edition Price Price From To Whisky region Whisky region Highlands Ireland Islands Islay Kentucky Lowlands Speyside Tennessee Brand Brand Aberlour Akashi Ardbeg Ardmore Auchentoshan Aultmore Balvenie BenRiach Bowmore Brothers Bond Bruichladdich Bushmills Caperdonich Chivas Dalmore Dewar's Douglas Laing Fettercairn Glen Deveron GlenDronach Glenfiddich Glenmorangie Glen Moray Hakushu Hibiki Highland Park Jack Daniel's Jameson Johnnie Walker Jura Kavalan Kurayoshi Laphroaig Loch Lomond Macallan Macleod's Makers Mark Old Pulteney Royal Park Royal Salute Shieldaig Smokehead Speyburn St. Kilian Distillers Talisker Talon's Select Tamnavulin The Glenlivet Togouchi Tomatin Tullamore Dew 137 Item(s) Travel Edition Heinemann Edition Bowmore Single Cask Edition 22y Islay Single Malt Scotch Whisky Sherry Cask 51.1% 0.7L Bowmore from €599.00 (€855.71 / 1 l) Travel Edition Heinemann Edition Brother's Bond Regenerative Grain Straight Bourbon Whiskey 46% 0.7L Brothers Bond from €59.99 (€85.70 / 1 l) Travel Edition Heinemann Edition Talon's Select Blended Malt Scotch Whisky 40% 1L Talon's Select €29.99 (€29.99 / 1 l) Travel Edition Heinemann Edition Glenfiddich 33y Archive Collection Single Malt Scotch Whisky 48.2% 0.7L gift pack Glenfiddich €4,199.00 (€5,998.57 / 1 l) Travel Edition Heinemann Edition GLEN DEVERON 24 YO 54.3% 70CL GP Glen Deveron €749.00 (€1,070.00 / 1 l) Travel Edition Heinemann Edition Highland Park "Between You and I" Highland Single Malt Scotch Whisky 48% 0.7L Highland Park from €189.99 (€271.41 / 1 l) Travel Edition Heinemann Edition St. Kilian Peated Bavarian Single Malt Whisky 46% 0.5L St. Kilian Distillers €37.99 (€75.98 / 1 l) Travel Edition Heinemann Edition Tomatin 2006 Single Cask Frankfurt Edition Highland Single Malt Scotch Whisky 54.9% 0.7L Tomatin €199.99 (€285.70 / 1 l) Travel Edition Heinemann Edition St. Kilian Classic Bavarian Single Malt Whisky 46% 0.5L St. Kilian Distillers €37.99 (€75.98 / 1 l) Travel Edition Heinemann Edition Royal Park Fine Blended Scotch Whisky 40% 1L Royal Park from €15.49 (€15.49 / 1 l) Travel Edition Aultmore whisky 12YO 46% 0.5L Aultmore from €52.99 (€105.98 / 1 l) Travel Edition Tullamore D.E.W 13y Rouge Single Malt Irish Whiskey 40% 0.7L Tullamore Dew €69.99 (€99.99 / 1 l) Travel Edition Old Pulteney 16y Single Malt Scotch Whisky 43% 0.7L giftpack Old Pulteney €99.99 (€142.84 / 1 l) Travel Edition Shieldaig American Oak Reserve Highland Single Malt Scotch Whisky 40% 1L gift pack Shieldaig €45.99 (€45.99 / 1 l) Travel Edition Fettercairn 14y Highland Single Malt Scotch Whisky 46% 0.7L gift pack Fettercairn from €79.99 (€114.27 / 1 l) Travel Edition BenRiach Cask Edition 27J. Speyside Single Malt Scotch Whisky gift pack BenRiach €599.00 (€855.71 / 1 l) Travel Edition BenRiach Quarter Cask Peated Speyside Single Malt Scotch Whisky 46% 1L gift pack BenRiach from €65.99 (€65.99 / 1 l) Travel Edition Speyburn Bordeaux Red Wine Cask Speyside Single Malt Scotch Whisky 40% 1L gift pack Speyburn €49.99 (€49.99 / 1 l) Travel Edition Hakushu 18y 100th Anniversary Edition 48% 0.7L gift pack Hakushu from €1,099.00 (€1,570.00 / 1 l) Travel Edition Bowmore Frank Quitely 36yo 45.2% 700ml Bowmore €3,199.00 (€4,570.00 / 1 l) Travel Edition Douglas Laing's Remarkable Regional Malts Blended Malt Scotch Whisky 48% 6x0.05L Miniaturpack Douglas Laing from €39.99 (€133.30 / 1 l) Travel Edition Laphroaig 25y Bessie Williamson Story 2019 43% 0.7L gift pack Laphroaig from €629.00 (€898.57 / 1 l) Travel Edition Chivas Regal 18YO Blended Scotch Whisky Ultimate Cask Collection Pauillac Wine Cask 48% 1L gift pack Chivas from €139.99 (€139.99 / 1 l) Travel Edition Highland Park "Sky of Orkney" 18y Highland Single Malt Scotch Whisky 46% 0.7L Highland Park from €164.99 (€235.70 / 1 l) Travel Edition The Dalmore Cigar Malt, Highland Single Malt Scotch Whisky, 44% 0.7L Dalmore from €119.99 (€171.41 / 1 l) Travel Edition Bowmore 22y Islay Single Malt Scotch Whisky 48% 0.7L Bowmore from €269.99 (€385.70 / 1 l) Travel Edition The Glenlivet 16YO Single Malt Scotch Whisky 43% 1L gift pack The Glenlivet from €114.99 (€114.99 / 1 l) Travel Edition GlenDronach 10y Forgue Highland Single Malt Scotch Whisky 43% 1L gift pack GlenDronach from €74.99 (€74.99 / 1 l) Travel Edition The Dalmore King Alexander III Single Malt Scotch Whisky Travel Retail Exclusive Edition 42.8% 0.7L gift pack Dalmore €299.99 (€428.56 / 1 l) Travel Edition Highland Park "Sea of Orkney" 16y Highland Single Malt Scotch Whisky 44.5% 0.7L Highland Park from €109.99 (€157.13 / 1 l) Travel Edition The Dalmore Portfolio Series 1 Highland Single Malt Scotch Whisky 46.8% 0.7L Dalmore €599.00 (€855.71 / 1 l) Travel Edition BenRiach Quarter Cask Classic Speyside Single Malt Scotch Whisky 46% 1L gift pack BenRiach from €65.99 (€65.99 / 1 l) Travel Edition The Macallan Harmony Collection Inspired By Organic Cherrywood Lapsang Tea. Exclusive to duty-free. +70CL+ABV 44.9% Macallan €199.99 (€285.70 / 1 l) Travel Edition Talisker Surge Single Malt Scotch Whisky 45.8% 0.7L giftpack Talisker from €97.99 (€139.99 / 1 l) Travel Edition Bowmore 30 year old 45.3% 700ml Bowmore from €1,499.00 (€2,141.43 / 1 l) Travel Edition Douglas Laing Scallywag Speyside Blended Malt Scotch Whisky 48% 1L gift pack Douglas Laing €55.99 (€55.99 / 1 l) Travel Edition Bowmore 16y Islay Single Malt Scotch Whisky 43% 0.7L Bowmore from €97.99 (€139.99 / 1 l) Travel Edition Jack Daniel´s Single Barrel 100 Proof - Frankfurt Edition - 50% 0.7L gift pack Jack Daniel's €59.99 (€85.70 / 1 l) Travel Edition Jack Daniel's Tennessee Travelers Bold & Spicy Whiskey 53.5% 0.5L* Jack Daniel's from €29.99 (€59.98 / 1 l) Travel Edition Glenffidich 12y Rum Cask Single Malt Scotch Whisky 43% 1L, gift pack Glenfiddich from €66.99 (€66.99 / 1 l) 1 2 3 4