Filter Sort by Sort by Filter Sort by Sort options Popularity Lowest price Highest price Name A-Z Name Z-A Brand A-Z New Products Country of origin Country of origin Germany Great Britain Ireland Japan Scotland Taiwan USA Special editions Special editions Heinemann Edition Travel Edition Price Price From To Whisky region Whisky region Highlands Ireland Islands Islay Kentucky Lowlands Speyside Tennessee Brand Brand Aberlour Akashi Ardbeg Ardmore Auchentoshan Aultmore Balvenie BenRiach Bowmore Brothers Bond Bruichladdich Bushmills Caperdonich Chivas Dalmore Dewar's Douglas Laing Fettercairn Glen Deveron GlenDronach Glenfiddich Glenmorangie Glen Moray Hakushu Hibiki Highland Park Jack Daniel's Jameson Johnnie Walker Jura Kavalan Kurayoshi Laphroaig Loch Lomond Macallan Macleod's Makers Mark Old Pulteney Royal Park Royal Salute Shieldaig Smokehead Speyburn St. Kilian Distillers Talisker Talon's Select Tamnavulin The Glenlivet Togouchi Tomatin Tullamore Dew 137 Item(s) Travel Edition Glen Moray Classic Speyside Single Malt Scotch Whisky 48% 1L gift pack Glen Moray from €31.99 (€31.99 / 1 l) Travel Edition Ardbeg Smoketrails Single Malt Scotch Whisky Napa Valley Edition 46% 1L Ardbeg from €79.99 (€79.99 / 1 l) Travel Edition Jura 13 Year Old, Island Single Malt Scotch Whisky, 40% 1L Jura from €52.99 (€52.99 / 1 l) Travel Edition The Dalmore 16 Year Old, Highland Single Malt Scotch Whisky, 46% 0.7L Dalmore from €154.99 (€221.41 / 1 l) Travel Edition The Glenlivet 14YO Single Malt Scotch Whisky 40% 1L gift pack The Glenlivet from €79.99 (€79.99 / 1 l) Travel Edition The Macallan Harmony Collection Single Malt Scotch Whisky Inspired by Toasted Coconut 43.3% 0.7L gift pack Macallan from €199.99 (€285.70 / 1 l) Travel Edition Highland Park Light of Orkney 11y Single Malt Scotch Whisky 40% 0.7L gift pack Highland Park from €49.99 (€71.41 / 1 l) Travel Edition Jura White Oak Cask, Island Single Malt Scotch Whisky TP 40% 2x1L Jura from €79.99 (€40.00 / 1 l) Special Offer Travel Edition Tamnavulin Speyside Single Malt Scotch Whisky Oloroso Cask 40% 1L gift pack Tamnavulin from €37.99 (€37.99 / 1 l) Was €47.99 - €10.00 The reduced price is valid until 05/10/26 Travel Edition Bushmills Black Bush 80/20 80% Malt Irish Whiskey 20% Pedro Ximenez Sherry Cask Reserve 40% 1L gift pack Bushmills from €35.99 (€35.99 / 1 l) Travel Edition Kavalan Concertmaster Port Cask Finish Taiwanese Single Malt Whisky 40% 1L gift pack Kavalan €74.99 (€74.99 / 1 l) Travel Edition Glenmorangie The Elementa 14y Highland Single Malt Scotch Whisky 43% 1L gift pack Glenmorangie from €79.99 (€79.99 / 1 l) Travel Edition Bruichladdich Classic Laddie Sherry Cask Islay Single Malt Scotch Whisky 50% 0.7L Bruichladdich from €59.99 (€85.70 / 1 l) Travel Edition Jameson Irish Whiskey Triple Triple 40% 1L Jameson from €33.49 (€33.49 / 1 l) Travel Edition Jameson Irish Whiskey Triple Triple Marsala Edition 40% 1L Jameson from €41.99 (€41.99 / 1 l) Out of stock Travel Edition The Macallan Harmony 4 Guardian Oak Highland Single Malt Scotch Whisky 44.2% 0.7L Macallan €199.90 (€285.57 / 1 l) Out of stock Travel Edition The Dalmore The Quartet Highland Single Malt Scotch Whisky 41.5% 1L gift pack Dalmore €119.90 (€119.90 / 1 l) 1 2 3 4