Filter Sort by Sort by Filter Sort by Sort options Popularity Lowest price Highest price Name A-Z Name Z-A Brand A-Z New Products Product line Product line Bag Black / Green / Fruit Tea Cadbury Pouch Cadbury Tablet Standard Gifting Halal Lindt Excellence Lindt Kids Lindt Lindor Lindt Maxi Plaisir Lindt Napolitains Lindt Pralines Lindt Tablet Standard Milka Bisquit Collection Milka Pouch Milka Tablet Medium MW Handle Pouch Large MW Handle Pouch Medium MW Pouch Large MW Pouch Medium MW Pouch Small MW Shapes Large MW Shapes Medium MW Tins Pouch Pouch Small Sharing Tablet Standard Toblerone Tablet Large Toblerone Tablet Standard Toblerone Tiny Grape variety Grape variety Barbera Cab.,Merl.-Blend Cab.Sauv.,Shiraz Cab.Sauv. blend Cabernet Cabernet Sauvig. Corvina a.o. Glera Grauburgunder Merlot miscellaneous Pinot Noir Primitivo Riesling Sauvignon Blanc Spätburgunder Country of origin Country of origin Australia Austria Barbados Belgium Bulgaria Canada China Czech Republic Denmark Dominican Rep. Estonia Finland France Germany Great Britain Greece Hungary India Ireland Italy Japan Latvia Lebanon Mexico miscellaneous Netherlands Nicaragua Poland Portugal Scotland Slovakia South africa Spain Sweden Switzerland Taiwan Turkey Ukraine USA Production area Production area Alba Bordeaux Burgenland Margaux Pfalz Prosecco Puglia Rheingau Rheinhessen Saint-Émilion Southern Styria Stellenbosch Valpolicella Veneto Special editions Special editions Heinemann Edition Travel Edition Region Region Burgenland Rhineland-Palatinate Bordeaux Veneto Coastal Region Hesse Piemonte Puglia South Australia Southern Styria Price Price From To Whisky region Whisky region Highlands Ireland Islands Islay Kentucky Lowlands Speyside Tennessee Brand Brand Aberlour After Eight Anthon Berg Aperol Ardbeg Bache-Gabrielsen Balvenie Baratti & Milano BenRiach Bergwild Biscoff Borgo de' Medici Bowmore Bruichladdich Bushmills Cadbury Camus Celebrations Chupa Chups Daim Dalmore Danzka Dewar's Douglas Laing Dumle Ferrero Rocher Fettercairn Flor de Caña Fruitella Geisha Glenfiddich Glenmorangie Godiva Graham's Guylian Haribo Hendrick's Hershey's Hibiki Highland Park Jack Daniel's Jägermeister Jameson Jelly Bean Johnnie Walker Jura Katjes Kinder KitKat Kusmi Tea Kweichow Moutai La Collina Toscana Laphroaig Lindt Loch Lomond M&M’s Maass Tee Macallan Maltesers Maoam Marabou Markus Schneider Masi Meinl Mentos Metaxa Milka Mouton Cadet Nestlé Niederegger Nutella Old Pulteney Oreo Original Sacher PEZ Raffaello Reber Ricola Rifai Ritter Sport Scheiblhofer Sierra Skittles Smarties Smokehead Speyburn Starbrook Steirerkraft Talisker Tamnavulin The Glenlivet Tic Tac Toblerone Togouchi Tomatin Twinings Van Slooten Venchi Wiener Backstüberl Wittmann 590 Item(s) Travel Edition Heinemann Edition Baratti & Milano Ballotin assorted pralines HEX 150g Baratti & Milano from €16.99 (€113.27 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Weingut Wittmann, Rosé, Rheinhessen, dry, rosé (organic) 0.75L Wittmann €12.49 (€16.65 / 1 l) Travel Edition Heinemann Edition Liquorice with white chocolate and milkshake flavour Lakrids by Bülow from €19.99 (€74.04 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Katjes Better Bunny sour 400g Katjes from €4.99 (€12.48 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Katjes Al Paka Cola 400g Katjes from €4.99 (€12.48 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Katjes Astro Queen of Stars 400g Katjes from €4.99 (€12.48 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Original Sacher cake 10 pieces 1100g Original Sacher €82.99 (€75.45 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Original Sacher Cake 8 pieces 800g Original Sacher €73.99 (€92.49 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Wittmann, Grauburgunder, Rheinhessen, QbA, dry, white (screwcap) 0.75L, Organic Wittmann €13.99 (€18.65 / 1 l) Travel Edition Heinemann Edition Wiener Backstüberl, Mozarttörtchen 150g Wiener Backstüberl €9.99 (€66.60 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Wiener Backstüberl, Klimt Törtchen 150g Wiener Backstüberl €9.99 (€66.60 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Wiener Backstüberl, Sacherkugerl 275g Wiener Backstüberl €17.99 (€65.42 / 1 kg) Travel Edition Heinemann Edition Royal Park Fine Blended Scotch Whisky 40% 1L Royal Park from €15.49 (€15.49 / 1 l) Travel Edition Heinemann Edition Jägermeister Austria Edition Herbal Liqueur 35% 1L Jägermeister €23.99 (€23.99 / 1 l) Travel Edition Heinemann Edition Three Sixty Vodka Twin Pack 37.5% 2x1L Three Sixty from €29.99 (€15.00 / 1 l) Travel Edition Heinemann Edition Robert Weil, Up in the Air, Riesling, Rheingau, QbA, dry, white (screwcap), organic 0.75L Robert Weil €18.99 (€25.32 / 1 l) Travel Edition Heinemann Edition Sierra Lime Margarita RTD 6% 0.25L Can Sierra from €5.99 (€23.96 / 1 l) Travel Edition Aultmore whisky 12YO 46% 0.5L Aultmore from €52.99 (€105.98 / 1 l) Travel Edition Mentos Gum Sour Green Apple 68g Mentos from €4.99 (€73.38 / 1 kg) Travel Edition BISCOFF SANDWICH VANILLA 200G Biscoff from €5.49 (€27.45 / 1 kg) Travel Edition Tullamore D.E.W 13y Rouge Single Malt Irish Whiskey 40% 0.7L Tullamore Dew €69.99 (€99.99 / 1 l) Travel Edition Kweichow Moutai Dufu 53% 0.375L gift pack Kweichow Moutai from €579.00 (€1,544.00 / 1 l) Travel Edition Borgo de' Medici - 80g Truffle Butter Borgo de' Medici from €15.99 (€199.88 / 1 kg) Travel Edition Old Pulteney 16y Single Malt Scotch Whisky 43% 0.7L giftpack Old Pulteney €99.99 (€142.84 / 1 l) Travel Edition Shieldaig American Oak Reserve Highland Single Malt Scotch Whisky 40% 1L gift pack Shieldaig €45.99 (€45.99 / 1 l) Travel Edition Fettercairn 14y Highland Single Malt Scotch Whisky 46% 0.7L gift pack Fettercairn from €79.99 (€114.27 / 1 l) Travel Edition BenRiach Cask Edition 27J. Speyside Single Malt Scotch Whisky gift pack BenRiach €599.00 (€855.71 / 1 l) Travel Edition BenRiach Quarter Cask Peated Speyside Single Malt Scotch Whisky 46% 1L gift pack BenRiach from €65.99 (€65.99 / 1 l) Travel Edition VENCHI TRAVEL RETAIL MAXI BOOK 205g Venchi from €34.99 (€170.68 / 1 kg) Travel Edition Milka Favorites 300g Milka from €13.99 (€46.63 / 1 kg) Travel Edition Fazer Dumle soft toffee covered with milk chocolate 420g Dumle €16.49 (€39.26 / 1 kg) Travel Edition Speyburn Bordeaux Red Wine Cask Speyside Single Malt Scotch Whisky 40% 1L gift pack Speyburn €49.99 (€49.99 / 1 l) Travel Edition Hakushu 18y 100th Anniversary Edition 48% 0.7L gift pack Hakushu from €1,099.00 (€1,570.00 / 1 l) Travel Edition Smarties Music Creator 38g Smarties from €19.99 (€526.05 / 1 kg) Travel Edition Lindt Captain Cocoa and Captain Skyla Napolitains in a mini bag format 114g Lindt from €8.99 (€78.86 / 1 kg) Travel Edition Reber Vienna Mozart Suitcase 160g Reber €18.99 (€118.69 / 1 kg) Travel Edition Bowmore Frank Quitely 36yo 45.2% 700ml Bowmore €3,199.00 (€4,570.00 / 1 l) Travel Edition Douglas Laing's Remarkable Regional Malts Blended Malt Scotch Whisky 48% 6x0.05L Miniaturpack Douglas Laing from €39.99 (€133.30 / 1 l) Travel Edition Laphroaig 25y Bessie Williamson Story 2019 43% 0.7L gift pack Laphroaig from €629.00 (€898.57 / 1 l) Responsible Choice Travel Edition TWININGS LADY GREY BLACK TEA ENVELOPE TEABAGS X50 Twinings €7.49 (€74.90 / 1 kg) 1 2 3 4 5