Filter Sort by Sort by Filter Sort by Sort options Popularity Lowest price Highest price Name A-Z Name Z-A Brand A-Z New Products Product line Product line Bag Black / Green / Fruit Tea Cadbury Pouch Cadbury Tablet Standard Gifting Halal Lindt Excellence Lindt Kids Lindt Lindor Lindt Maxi Plaisir Lindt Napolitains Lindt Pralines Lindt Tablet Standard Milka Bisquit Collection Milka Pouch Milka Tablet Medium MW Handle Pouch Large MW Handle Pouch Medium MW Pouch Large MW Pouch Medium MW Pouch Small MW Shapes Large MW Shapes Medium MW Tins Pouch Pouch Small Sharing Tablet Standard Toblerone Tablet Large Toblerone Tablet Standard Toblerone Tiny Grape variety Grape variety Barbera Cab.,Merl.-Blend Cab.Sauv.,Shiraz Cab.Sauv. blend Cabernet Cabernet Sauvig. Corvina a.o. Glera Grauburgunder Merlot miscellaneous Pinot Noir Primitivo Riesling Sauvignon Blanc Spätburgunder Country of origin Country of origin Australia Austria Barbados Belgium Bulgaria Canada China Czech Republic Denmark Dominican Rep. Estonia Finland France Germany Great Britain Greece Hungary India Ireland Italy Japan Latvia Lebanon Mexico miscellaneous Netherlands Nicaragua Poland Portugal Scotland Slovakia South africa Spain Sweden Switzerland Taiwan Turkey Ukraine USA Production area Production area Alba Bordeaux Burgenland Margaux Pfalz Prosecco Puglia Rheingau Rheinhessen Saint-Émilion Southern Styria Stellenbosch Valpolicella Veneto Special editions Special editions Heinemann Edition Travel Edition Region Region Burgenland Rhineland-Palatinate Bordeaux Veneto Coastal Region Hesse Piemonte Puglia South Australia Southern Styria Price Price From To Whisky region Whisky region Highlands Ireland Islands Islay Kentucky Lowlands Speyside Tennessee Brand Brand Aberlour After Eight Anthon Berg Aperol Ardbeg Bache-Gabrielsen Balvenie Baratti & Milano BenRiach Bergwild Biscoff Borgo de' Medici Bowmore Bruichladdich Bushmills Cadbury Camus Celebrations Chupa Chups Daim Dalmore Danzka Dewar's Douglas Laing Dumle Ferrero Rocher Fettercairn Flor de Caña Fruitella Geisha Glenfiddich Glenmorangie Godiva Graham's Guylian Haribo Hendrick's Hershey's Hibiki Highland Park Jack Daniel's Jägermeister Jameson Jelly Bean Johnnie Walker Jura Katjes Kinder KitKat Kusmi Tea Kweichow Moutai La Collina Toscana Laphroaig Lindt Loch Lomond M&M’s Maass Tee Macallan Maltesers Maoam Marabou Markus Schneider Masi Meinl Mentos Metaxa Milka Mouton Cadet Nestlé Niederegger Nutella Old Pulteney Oreo Original Sacher PEZ Raffaello Reber Ricola Rifai Ritter Sport Scheiblhofer Sierra Skittles Smarties Smokehead Speyburn Starbrook Steirerkraft Talisker Tamnavulin The Glenlivet Tic Tac Toblerone Togouchi Tomatin Twinings Van Slooten Venchi Wiener Backstüberl Wittmann 590 Item(s) Travel Edition Ricola Lemon Mint Sugarfree 75g Tin Ricola from €5.49 (€73.20 / 1 kg) Travel Edition Ricola Cranberry Dose 6X12 75G Ricola from €5.49 (€73.20 / 1 kg) Travel Edition America's ultimate miniatures sharing assortment 500g Hershey's from €21.99 (€43.98 / 1 kg) Travel Edition Planteray 20th Anniversary Barbados Rum 40% 1L Planteray from €69.99 (€69.99 / 1 l) Travel Edition Haribo Schnecken licorice 425g Haribo from €4.99 (€11.74 / 1 kg) Travel Edition Katjes vegan licorice – Made with no animal gelatine, no artificial colouring Katjes from €4.99 (€12.48 / 1 kg) Travel Edition Collection with 3 bags of Katjes vegan foam fruitgum and fruitgum – Made with no animal gelatine, no artificial colouring or flavouring Katjes from €9.99 (€19.03 / 1 kg) Travel Edition Raffaello tablet with white chocolate flavour and creamy centre Raffaello from €15.99 (€59.22 / 1 kg) Travel Edition Ritter Sport Pistachio Tower milk chocolate bar with roasted and salted pistachio pieces Ritter Sport from €21.99 (€43.98 / 1 kg) Travel Edition Ardbeg Smoketrails Single Malt Scotch Whisky Napa Valley Edition 46% 1L Ardbeg from €79.99 (€79.99 / 1 l) Travel Edition Nutella Next Destination Pack with three personalized jars of Nutella Nutella from €8.99 (€99.89 / 1 kg) Travel Edition Kinder Crispy 170g Kinder from €7.99 (€47.00 / 1 kg) Travel Edition Jura 13 Year Old, Island Single Malt Scotch Whisky, 40% 1L Jura from €52.99 (€52.99 / 1 l) Travel Edition The Dalmore 16 Year Old, Highland Single Malt Scotch Whisky, 46% 0.7L Dalmore from €154.99 (€221.41 / 1 l) Travel Edition Guylian Temptations 522g Mix Pouch Guylian from €24.99 (€47.87 / 1 kg) Travel Edition Roku Gin Botanical Kasane Edition 47% 1L Roku from €44.99 (€44.99 / 1 l) Travel Edition Tic Tac TWO sugar-free candies with strawberry and lime flavor, with sweeteners Tic Tac from €4.29 (€110.00 / 1 kg) Travel Edition Tic Tac TWO sugar-free mint candies with spearmint fresh and mild flavor, with sweeteners Tic Tac from €4.29 (€110.00 / 1 kg) Travel Edition The Glenlivet 14YO Single Malt Scotch Whisky 40% 1L gift pack The Glenlivet from €79.99 (€79.99 / 1 l) Travel Edition Godiva Assorted Chocolate travel exclusive Box 131g Godiva from €27.99 (€213.66 / 1 kg) Travel Edition Marabou DAIM 170g Marabou €5.99 (€35.24 / 1 kg) Responsible Choice Travel Edition Ricola Swiss Herbal Candy Selection - Multipack 6x27.5g Ricola from €9.99 (€60.55 / 1 kg) Travel Edition Baratti & Milano Ballotin pralines filled with pistachio 150g Baratti & Milano from €18.99 (€126.60 / 1 kg) Travel Edition VENCHI TRAVEL RETAIL SIGNATURE COLLECTION GIFTBOX 168g Venchi from €23.99 (€142.80 / 1 kg) Travel Edition VENCHI TRAVEL RETAIL SIGNATURE TIN BOX 275g Venchi from €37.99 (€138.15 / 1 kg) Travel Edition VENCHI TRAVEL RETAIL GIFT HAMPER 200g Venchi from €27.99 (€139.95 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Chupa Chups Mega Chups Sour 180g Chupa Chups from €9.99 (€55.50 / 1 kg) Was €14.99 - €5.00 The reduced price is valid until 05/10/26 Travel Edition The Macallan Harmony Collection Single Malt Scotch Whisky Inspired by Toasted Coconut 43.3% 0.7L gift pack Macallan from €199.99 (€285.70 / 1 l) Travel Edition Highland Park Light of Orkney 11y Single Malt Scotch Whisky 40% 0.7L gift pack Highland Park from €49.99 (€71.41 / 1 l) Responsible Choice Travel Edition Perfect Aperol Spritz Kit – 1L Aperol & 0.75L Riccadonna Prosecco D.O.C. Aperol from €24.99 (€14.28 / 1 l) Travel Edition NESTLÉ KITKAT® F1 Gift Pack 145g KitKat from €11.99 (€82.69 / 1 kg) Travel Edition KitKat Formula 1 Tin 138g KitKat from €14.99 (€108.62 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Toblerone Assorted Pralines 300g Toblerone from €17.49 (€58.30 / 1 kg) Was €22.99 - €5.50 The reduced price is valid until 30/09/26 Travel Edition Lindt Maxi Plaisir Almond Pistachio 150g Lindt from €9.99 (€66.60 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Toblerone Crunchy Bar 200g Toblerone from €6.99 (€34.95 / 1 kg) Was €7.99 - €1.00 The reduced price is valid until 30/09/26 Special Offer Responsible Choice Anthon Berg Chocolate Liqueurs 406g Anthon Berg from €19.99 (€49.24 / 1 kg) Was €27.99 - €8.00 The reduced price is valid until 31/10/26 Special Offer Travel Edition Milka Extra Alpine Milk 190g Milka from €4.99 (€26.26 / 1 kg) Was €5.99 - €1.00 The reduced price is valid until 30/09/26 Travel Edition Jura White Oak Cask, Island Single Malt Scotch Whisky TP 40% 2x1L Jura from €79.99 (€40.00 / 1 l) Travel Edition Ricola Swiss Herbal Candy Selection - 125g bag Ricola from €5.99 (€47.92 / 1 kg) Travel Edition AFTER EIGHT Caramel without Mint 200g After Eight from €7.99 (€39.95 / 1 kg) 9 10 11 12 13