Filter Sort by Sort by Filter Sort by Sort options Popularity Lowest price Highest price Name A-Z Name Z-A Brand A-Z New Products Product line Product line Bag Black / Green / Fruit Tea Cadbury Pouch Cadbury Tablet Standard Gifting Halal Lindt Excellence Lindt Kids Lindt Lindor Lindt Maxi Plaisir Lindt Napolitains Lindt Pralines Lindt Tablet Standard Milka Bisquit Collection Milka Pouch Milka Tablet Medium MW Handle Pouch Large MW Handle Pouch Medium MW Pouch Large MW Pouch Medium MW Pouch Small MW Shapes Large MW Shapes Medium MW Tins Pouch Pouch Small Sharing Tablet Standard Toblerone Tablet Large Toblerone Tablet Standard Toblerone Tiny Grape variety Grape variety Barbera Cab.,Merl.-Blend Cab.Sauv.,Shiraz Cab.Sauv. blend Cabernet Cabernet Sauvig. Corvina a.o. Glera Grauburgunder Merlot miscellaneous Pinot Noir Primitivo Riesling Sauvignon Blanc Spätburgunder Country of origin Country of origin Australia Austria Barbados Belgium Bulgaria Canada China Czech Republic Denmark Dominican Rep. Estonia Finland France Germany Great Britain Greece Hungary India Ireland Italy Japan Latvia Lebanon Mexico miscellaneous Netherlands Nicaragua Poland Portugal Scotland Slovakia South africa Spain Sweden Switzerland Taiwan Turkey Ukraine USA Production area Production area Alba Bordeaux Burgenland Margaux Pfalz Prosecco Puglia Rheingau Rheinhessen Saint-Émilion Southern Styria Stellenbosch Valpolicella Veneto Special editions Special editions Heinemann Edition Travel Edition Region Region Burgenland Rhineland-Palatinate Bordeaux Veneto Coastal Region Hesse Piemonte Puglia South Australia Southern Styria Price Price From To Whisky region Whisky region Highlands Ireland Islands Islay Kentucky Lowlands Speyside Tennessee Brand Brand Aberlour After Eight Anthon Berg Aperol Ardbeg Bache-Gabrielsen Balvenie Baratti & Milano BenRiach Bergwild Biscoff Borgo de' Medici Bowmore Bruichladdich Bushmills Cadbury Camus Celebrations Chupa Chups Daim Dalmore Danzka Dewar's Douglas Laing Dumle Ferrero Rocher Fettercairn Flor de Caña Fruitella Geisha Glenfiddich Glenmorangie Godiva Graham's Guylian Haribo Hendrick's Hershey's Hibiki Highland Park Jack Daniel's Jägermeister Jameson Jelly Bean Johnnie Walker Jura Katjes Kinder KitKat Kusmi Tea Kweichow Moutai La Collina Toscana Laphroaig Lindt Loch Lomond M&M’s Maass Tee Macallan Maltesers Maoam Marabou Markus Schneider Masi Meinl Mentos Metaxa Milka Mouton Cadet Nestlé Niederegger Nutella Old Pulteney Oreo Original Sacher PEZ Raffaello Reber Ricola Rifai Ritter Sport Scheiblhofer Sierra Skittles Smarties Smokehead Speyburn Starbrook Steirerkraft Talisker Tamnavulin The Glenlivet Tic Tac Toblerone Togouchi Tomatin Twinings Van Slooten Venchi Wiener Backstüberl Wittmann 590 Item(s) Travel Edition After Eight Orange without Mint 200g After Eight €7.99 (€39.95 / 1 kg) Travel Edition Chupa Chups Crazyplane with Lollipop, 12g Chupa Chups from €4.49 (€374.17 / 1 kg) Travel Edition Tic Tac Mini Boxes 228g Tic Tac from €14.99 (€65.75 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Lindt Lindor Tube Milk 400g Lindt from €26.99 (€67.48 / 1 kg) Was €37.99 - €11.00 The reduced price is valid until 31/10/26 Travel Edition Niederegger Marzipan classics Germany 300g Niederegger €19.99 (€66.63 / 1 kg) Travel Edition HARIBO Troppifrutti Pouch 750g Haribo from €9.49 (€12.65 / 1 kg) Travel Edition Reber Mozart Kugeln in luxury tin 300g Reber from €19.99 (€66.63 / 1 kg) Everyday Low Price Special Offer Toblerone Fruit & Nut 360g Toblerone from €9.99 (€27.75 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 Special Offer Travel Edition Tamnavulin Speyside Single Malt Scotch Whisky Oloroso Cask 40% 1L gift pack Tamnavulin from €37.99 (€37.99 / 1 l) Was €47.99 - €10.00 The reduced price is valid until 05/10/26 Travel Edition Bushmills Black Bush 80/20 80% Malt Irish Whiskey 20% Pedro Ximenez Sherry Cask Reserve 40% 1L gift pack Bushmills from €35.99 (€35.99 / 1 l) Travel Edition Haribo Travel-Parade 450 g Halal Haribo €5.49 (€12.20 / 1 kg) Travel Edition Haribo Tropi Frutti 450 g Halal Haribo €5.49 (€12.20 / 1 kg) Travel Edition Haribo Goldbears 450 g Halal Haribo €5.49 (€12.20 / 1 kg) Travel Edition HARIBO Goldbears 450 G Haribo from €4.99 (€11.09 / 1 kg) Travel Edition Haribo Peaches 450 G Haribo €4.99 (€11.09 / 1 kg) Travel Edition Mentos Gum gift pack Global 100g Mentos from €9.99 (€99.90 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Mionetto, Prosecco Spumante, Valdobbiadene Superiore, DOCG, brut, white 0.75L Mionetto from €13.99 (€18.65 / 1 l) Was €16.99 - €3.00 The reduced price is valid until 05/10/26 Travel Edition Guylian Master Selection 117g Guylian from €16.99 (€145.21 / 1 kg) Travel Edition Guylian Seashells Gift Box 250g Guylian from €18.49 (€73.96 / 1 kg) Travel Edition Kavalan Concertmaster Port Cask Finish Taiwanese Single Malt Whisky 40% 1L gift pack Kavalan €74.99 (€74.99 / 1 l) Travel Edition Glenmorangie The Elementa 14y Highland Single Malt Scotch Whisky 43% 1L gift pack Glenmorangie from €79.99 (€79.99 / 1 l) Travel Edition Kinder Maxi Travel Edition 378g Kinder from €13.49 (€35.69 / 1 kg) Everyday Low Price Special Offer Toblerone Gingery Orange 360g Toblerone from €9.99 (€27.75 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 Travel Edition Haribo Happy Germany 700g Haribo €9.49 (€13.56 / 1 kg) Travel Edition Haribo Sailor Mix 700g Haribo from €9.49 (€13.56 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Ritter Sport Mini Tower Variety 250g Ritter Sport from €9.99 (€39.96 / 1 kg) Was €11.50 - €1.51 The reduced price is valid until 30/09/26 Travel Edition Ritter Sport Tower Variety 1000g Ritter Sport from €33.99 (€33.99 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Ritter Sport Mini Nut Tower 200g Ritter Sport from €9.99 (€49.95 / 1 kg) Was €11.99 - €2.00 The reduced price is valid until 30/09/26 Special Offer Travel Edition Lindt Lindor Tube silver with four flavours (milk, hazelnut, milk and white, double chocolate) 400g Lindt from €26.99 (€67.48 / 1 kg) Was €37.99 - €11.00 The reduced price is valid until 31/10/26 Travel Edition Guylian Belgian seashells collection 362g Guylian from €18.49 (€51.08 / 1 kg) Travel Edition Lindt Swiss Masterpieces dark chocolate pralines 140g Lindt from €26.99 (€192.79 / 1 kg) Travel Edition HARIBO Starmix mix of fruit gums, cola-flavored gums and sweet foam gums 250g Haribo from €3.99 (€15.96 / 1 kg) Multibuy Travel Edition Skittles chewy candies coated with sugar, with wild berry flavor 318g Skittles from €8.99 (€28.27 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 MIXBONUS-BUY 2 FOR 13.99 Multibuy Travel Edition Skittles chewy candies coated with sugar, with fruit flavor 318g Skittles from €8.99 (€28.27 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 MIXBONUS-BUY 2 FOR 13.99 Multibuy Travel Edition Skittles chewy candies coated with sugar, with sour fruit flavor 318g Skittles from €8.99 (€28.27 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 MIXBONUS-BUY 2 FOR 13.99 Travel Edition Kinder milk chocolate with milk filling in a pencil case Kinder from €15.99 (€79.95 / 1 kg) Travel Edition Katjes vegan foam fruitgum – Made with no animal gelatine, no artificial colouring or flavouring Katjes from €4.99 (€12.48 / 1 kg) Travel Edition Katjes vegan fruitgum – Made without animal gelatine, no artificial colouring or flavouring Katjes from €4.99 (€12.48 / 1 kg) Travel Edition Bruichladdich Classic Laddie Sherry Cask Islay Single Malt Scotch Whisky 50% 0.7L Bruichladdich from €59.99 (€85.70 / 1 l) Travel Edition Kinder Kinderini cookies with cocoa content Kinder from €13.99 (€50.87 / 1 kg) 10 11 12 13 14