Filter Sort by Sort by Filter Sort by Sort options Popularity Lowest price Highest price Name A-Z Name Z-A Brand A-Z New Products Product line Product line Bag Black / Green / Fruit Tea Cadbury Pouch Cadbury Tablet Standard Gifting Halal Lindt Excellence Lindt Kids Lindt Lindor Lindt Maxi Plaisir Lindt Napolitains Lindt Pralines Lindt Tablet Standard Milka Bisquit Collection Milka Pouch Milka Tablet Medium MW Handle Pouch Large MW Handle Pouch Medium MW Pouch Large MW Pouch Medium MW Pouch Small MW Shapes Large MW Shapes Medium MW Tins Pouch Pouch Small Sharing Tablet Standard Toblerone Tablet Large Toblerone Tablet Standard Toblerone Tiny Grape variety Grape variety Barbera Cab.,Merl.-Blend Cab.Sauv.,Shiraz Cab.Sauv. blend Cabernet Cabernet Sauvig. Corvina a.o. Glera Grauburgunder Merlot miscellaneous Pinot Noir Primitivo Riesling Sauvignon Blanc Spätburgunder Country of origin Country of origin Australia Austria Barbados Belgium Bulgaria Canada China Czech Republic Denmark Dominican Rep. Estonia Finland France Germany Great Britain Greece Hungary India Ireland Italy Japan Latvia Lebanon Mexico miscellaneous Netherlands Nicaragua Poland Portugal Scotland Slovakia South africa Spain Sweden Switzerland Taiwan Turkey Ukraine USA Production area Production area Alba Bordeaux Burgenland Margaux Pfalz Prosecco Puglia Rheingau Rheinhessen Saint-Émilion Southern Styria Stellenbosch Valpolicella Veneto Special editions Special editions Heinemann Edition Travel Edition Region Region Burgenland Rhineland-Palatinate Bordeaux Veneto Coastal Region Hesse Piemonte Puglia South Australia Southern Styria Price Price From To Whisky region Whisky region Highlands Ireland Islands Islay Kentucky Lowlands Speyside Tennessee Brand Brand Aberlour After Eight Anthon Berg Aperol Ardbeg Bache-Gabrielsen Balvenie Baratti & Milano BenRiach Bergwild Biscoff Borgo de' Medici Bowmore Bruichladdich Bushmills Cadbury Camus Celebrations Chupa Chups Daim Dalmore Danzka Dewar's Douglas Laing Dumle Ferrero Rocher Fettercairn Flor de Caña Fruitella Geisha Glenfiddich Glenmorangie Godiva Graham's Guylian Haribo Hendrick's Hershey's Hibiki Highland Park Jack Daniel's Jägermeister Jameson Jelly Bean Johnnie Walker Jura Katjes Kinder KitKat Kusmi Tea Kweichow Moutai La Collina Toscana Laphroaig Lindt Loch Lomond M&M’s Maass Tee Macallan Maltesers Maoam Marabou Markus Schneider Masi Meinl Mentos Metaxa Milka Mouton Cadet Nestlé Niederegger Nutella Old Pulteney Oreo Original Sacher PEZ Raffaello Reber Ricola Rifai Ritter Sport Scheiblhofer Sierra Skittles Smarties Smokehead Speyburn Starbrook Steirerkraft Talisker Tamnavulin The Glenlivet Tic Tac Toblerone Togouchi Tomatin Twinings Van Slooten Venchi Wiener Backstüberl Wittmann 590 Item(s) Travel Edition Nutella Biscuits cookies filled with Nutella Nutella from €7.99 (€28.95 / 1 kg) Travel Edition CAMUS VSOP PROMOPACK 40% 1L + 50cl Camus from €89.99 (€59.99 / 1 l) Special Offer Travel Edition OREO MINI POUCH 240G Oreo from €6.49 (€27.04 / 1 kg) Was €9.49 - €3.00 The reduced price is valid until 05/10/26 Special Offer Travel Edition OREO 286G ORIGINAL POUCH Oreo from €6.99 (€24.44 / 1 kg) Was €9.99 - €3.00 The reduced price is valid until 05/10/26 Travel Edition Theodor Maass Mango Passion Fruit 100 g Maass Tee €7.49 (€74.90 / 1 kg) Travel Edition Reber Mozart-Kugel 10 pieces bag 200g Reber from €9.99 (€49.95 / 1 kg) Multibuy Travel Edition Haribo Pick&Party Pouch Minis 748g Haribo from €15.49 (€20.71 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 MIXBONUS-BUY 2 FOR 24.99 Travel Edition Nutella hazelnut spread with cocoa 350g Nutella from €8.99 (€25.69 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Rifai Cashew Truffles 150g Rifai from €9.99 (€66.60 / 1 kg) Was €12.99 - €3.00 The reduced price is valid until 31/10/26 Travel Edition Milk chocolate (68%) in a sugar shell. 200g M&M’s from €13.49 (€67.45 / 1 kg) Travel Edition Graham's First Flight 2003 Port 20% 0.75L gift pack Graham's from €49.99 (€66.65 / 1 l) Travel Edition Kinder Mini Chocolate 460g Kinder from €15.99 (€34.76 / 1 kg) Travel Edition Haribo Starmix Pouch 750g Haribo from €9.49 (€12.65 / 1 kg) Travel Edition Kinder Surprise Maxi Egg 100g Kinder from €12.99 (€129.90 / 1 kg) Travel Edition Kinder Surprise Mascot filled with 7 surprise eggs, 140g Kinder from €31.99 (€228.50 / 1 kg) Special Offer Travel Edition AFTER EIGHT Orange without Mint 400g After Eight from €9.99 (€24.98 / 1 kg) Was €15.49 - €5.50 The reduced price is valid until 31/10/26 Everyday Low Price Multibuy Lindt Gold Bar Milk Hazelnut Mix Messages 300g Lindt from €11.99 (€39.97 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 LINDT-BUY 2 FOR 26.99 Travel Edition AFTER EIGHT Raspberry without Mint 200g After Eight from €7.99 (€39.95 / 1 kg) Travel Edition Milka Mini Supermix 200g Milka from €8.49 (€42.45 / 1 kg) Travel Edition KitKat Tablet Double Chocolate 99g KitKat from €4.49 (€45.35 / 1 kg) Travel Edition KitKat Tablet Salted Caramel 99g KitKat from €4.49 (€45.35 / 1 kg) Everyday Low Price Travel Edition Toblerone Pink 340g Toblerone from €9.99 (€29.38 / 1 kg) Everyday Low Price Travel Edition Milka Biscoff 275g Milka from €5.49 (€19.96 / 1 kg) Multibuy Travel Edition M&M'S Message Pouch Peanut 330g M&M’s from €9.99 (€30.27 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 MIXBONUS-BUY 2 FOR 13.99 Travel Edition Mentos sugar-free mint pastilles with strawberry flavor, with sweeteners Mentos from €4.29 (€80.94 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Ritter Sport pink tower with mini chocolate bars Ritter Sport from €9.99 (€39.96 / 1 kg) Was €11.99 - €2.00 The reduced price is valid until 30/09/26 Special Offer Travel Edition Ritter Sport pink mini chocolate bars in a bag Ritter Sport from €14.99 (€29.98 / 1 kg) Was €21.99 - €7.00 The reduced price is valid until 05/10/26 Travel Edition Reypenaer & Wyngaard Flavors Giftset is a special selection of different flavors: - Reypenaer - 1 year old - Wyngaard Mustard Dill - 4 months - Wyngaard Truffle - 4 months - Wyngaard Black Pepper - 4 months Wijngaard from €34.99 (€59.31 / 1 kg) Travel Edition Haribo fruit gums with foam sugar with blueberry, wild berry and strawberry flavor Haribo from €9.49 (€14.60 / 1 kg) Everyday Low Price Travel Edition Alpine milk chocolate 250g Milka from €5.49 (€21.96 / 1 kg) Everyday Low Price Special Offer Toblerone Caramel bar 340g Toblerone from €9.99 (€29.38 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 Everyday Low Price Travel Edition Alpine milk chocolate with whole hazelnuts 250g Milka from €5.49 (€21.96 / 1 kg) Multibuy Travel Edition MILKA OREO MILK MINI 300G Milka from €13.99 (€46.63 / 1 kg) The reduced price is valid until 31/10/26 MILKA-BUY 2 FOR 21.99 Multibuy Travel Edition Toblerone Tiny Mix 240g Toblerone from €13.99 (€58.29 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 TOBLERONE-BUY 2 FOR 19.99 Multibuy Travel Edition Toblerone Tiny White 240g Toblerone from €13.99 (€58.29 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 TOBLERONE-BUY 2 FOR 19.99 Special Offer Travel Edition Travel Collection Mix Pouch 400g Milka from €14.99 (€37.48 / 1 kg) Was €21.99 - €7.00 The reduced price is valid until 05/10/26 Everyday Low Price Special Offer Toblerone Milk bar 340g Toblerone from €9.99 (€29.38 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 Special Offer Travel Edition SMARTIES MINI Sharing Bag 355g Smarties from €9.99 (€28.14 / 1 kg) Was €14.99 - €5.00 The reduced price is valid until 05/10/26 Multibuy Travel Edition KITKAT® 2F Mini Mix Share Bag 365g KitKat from €14.99 (€41.07 / 1 kg) The reduced price is valid until 31/10/26 KITKAT-BUY 2 FOR 23.99 Travel Edition KITKAT Balls Milk Bag 140g KitKat from €4.49 (€32.07 / 1 kg) 11 12 13 14 15