Filter Sort by Sort by Filter Sort by Sort options Popularity Lowest price Highest price Name A-Z Name Z-A Brand A-Z New Products Product line Product line Bag Black / Green / Fruit Tea Cadbury Pouch Cadbury Tablet Standard Gifting Halal Lindt Excellence Lindt Kids Lindt Lindor Lindt Maxi Plaisir Lindt Napolitains Lindt Pralines Lindt Tablet Standard Milka Bisquit Collection Milka Pouch Milka Tablet Medium MW Handle Pouch Large MW Handle Pouch Medium MW Pouch Large MW Pouch Medium MW Pouch Small MW Shapes Large MW Shapes Medium MW Tins Pouch Pouch Small Sharing Tablet Standard Toblerone Tablet Large Toblerone Tablet Standard Toblerone Tiny Grape variety Grape variety Barbera Cab.,Merl.-Blend Cab.Sauv.,Shiraz Cab.Sauv. blend Cabernet Cabernet Sauvig. Corvina a.o. Glera Grauburgunder Merlot miscellaneous Pinot Noir Primitivo Riesling Sauvignon Blanc Spätburgunder Country of origin Country of origin Australia Austria Barbados Belgium Bulgaria Canada China Czech Republic Denmark Dominican Rep. Estonia Finland France Germany Great Britain Greece Hungary India Ireland Italy Japan Latvia Lebanon Mexico miscellaneous Netherlands Nicaragua Poland Portugal Scotland Slovakia South africa Spain Sweden Switzerland Taiwan Turkey Ukraine USA Production area Production area Alba Bordeaux Burgenland Margaux Pfalz Prosecco Puglia Rheingau Rheinhessen Saint-Émilion Southern Styria Stellenbosch Valpolicella Veneto Special editions Special editions Heinemann Edition Travel Edition Region Region Burgenland Rhineland-Palatinate Bordeaux Veneto Coastal Region Hesse Piemonte Puglia South Australia Southern Styria Price Price From To Whisky region Whisky region Highlands Ireland Islands Islay Kentucky Lowlands Speyside Tennessee Brand Brand Aberlour After Eight Anthon Berg Aperol Ardbeg Bache-Gabrielsen Balvenie Baratti & Milano BenRiach Bergwild Biscoff Borgo de' Medici Bowmore Bruichladdich Bushmills Cadbury Camus Celebrations Chupa Chups Daim Dalmore Danzka Dewar's Douglas Laing Dumle Ferrero Rocher Fettercairn Flor de Caña Fruitella Geisha Glenfiddich Glenmorangie Godiva Graham's Guylian Haribo Hendrick's Hershey's Hibiki Highland Park Jack Daniel's Jägermeister Jameson Jelly Bean Johnnie Walker Jura Katjes Kinder KitKat Kusmi Tea Kweichow Moutai La Collina Toscana Laphroaig Lindt Loch Lomond M&M’s Maass Tee Macallan Maltesers Maoam Marabou Markus Schneider Masi Meinl Mentos Metaxa Milka Mouton Cadet Nestlé Niederegger Nutella Old Pulteney Oreo Original Sacher PEZ Raffaello Reber Ricola Rifai Ritter Sport Scheiblhofer Sierra Skittles Smarties Smokehead Speyburn Starbrook Steirerkraft Talisker Tamnavulin The Glenlivet Tic Tac Toblerone Togouchi Tomatin Twinings Van Slooten Venchi Wiener Backstüberl Wittmann 590 Item(s) Travel Edition Van Slooten Travel Bags 340g Vegan and Gluten Free - Fizzy Winegums with Lemonade flavours Van Slooten €6.49 (€19.09 / 1 kg) Travel Edition Jameson Irish Whiskey Triple Triple Marsala Edition 40% 1L Jameson from €41.99 (€41.99 / 1 l) Travel Edition Mentos Jumboroll chewy sweets in various fruit flavors Mentos from €8.99 (€29.97 / 1 kg) Travel Edition HARIBO Miami Fizz vegan fruit gums Haribo from €4.99 (€11.74 / 1 kg) Multibuy Travel Edition Toblerone Tiny Milk 240g Toblerone from €13.99 (€58.29 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 TOBLERONE-BUY 2 FOR 19.99 Everyday Low Price Special Offer Toblerone Messages bar 340g Toblerone from €9.99 (€29.38 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 Travel Edition METAXA 7 stars Greek Riviera 40° 1L Metaxa from €19.99 (€19.99 / 1 l) Travel Edition Guylian Temptations 316g Mix Tube Guylian from €22.99 (€72.75 / 1 kg) Travel Edition Lindt LINDOR filled milk chocolates in a heart-shaped box Lindt from €19.99 (€99.95 / 1 kg) Multibuy Travel Edition M&M's Cookie Dough pouch 310g M&M’s from €9.99 (€32.23 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 MIXBONUS-BUY 2 FOR 13.99 Travel Edition NESTLE Snack Mix 130g Nestlé €6.99 (€53.77 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Milka Extra Biscoff 190g Milka from €4.99 (€26.26 / 1 kg) Was €5.99 - €1.00 The reduced price is valid until 30/09/26 Travel Edition Lindt LINDOR Cornet Assorted 212g Lindt from €16.99 (€80.14 / 1 kg) Travel Edition Lindt LINDOR Cornet Milk 212g Lindt from €16.99 (€80.14 / 1 kg) Travel Edition HARIBO Pixel 425g Haribo from €4.99 (€11.74 / 1 kg) Travel Edition HARIBO Pixel 650g Haribo from €9.49 (€14.60 / 1 kg) Travel Edition Ritter Sport Choco Cubes and Mini Gift Box 226g Ritter Sport from €14.99 (€66.33 / 1 kg) Out of stock Travel Edition Heinemann Edition Markus Schneider, Kaitui Green, Sauvignon Blanc, Pfalz, QbA, dry, white (screw cap) Markus Schneider €17.99 (€23.99 / 1 l) Out of stock Travel Edition Heinemann Edition Markus Schneider, Ungstein Herrenberg, Riesling, Single Vineyard, Pfalz, QbA, dry, white 0.75L Markus Schneider €29.99 (€39.99 / 1 l) Out of stock Travel Edition Rifai Mega Omega Mix of raw nuts, raw seeds & dried fruits Rifai €11.49 (€82.07 / 1 kg) Travel Edition PEZ Maxibag Squishmallow 183.5g PEZ €8.49 (€46.14 / 1 kg) Out of stock Travel Edition The Macallan Harmony 4 Guardian Oak Highland Single Malt Scotch Whisky 44.2% 0.7L Macallan €199.90 (€285.57 / 1 l) Out of stock Travel Edition The Dalmore The Quartet Highland Single Malt Scotch Whisky 41.5% 1L gift pack Dalmore €119.90 (€119.90 / 1 l) Out of stock Travel Edition NESTLE Milk Chocolate Tablet 270g Nestlé Sustain.Sourced Cocoa €12.49 (€46.26 / 1 kg) Out of stock Travel Edition Niederegger Mini bars Greetings from Frankfurt tin 175g Niederegger €12.49 (€71.37 / 1 kg) Out of stock Travel Edition CELEBRATIONS Sharing Bag 215g Celebrations €11.49 (€53.44 / 1 kg) Out of stock Travel Edition Katjes vegan fruitgum, foam & licorice mix – Made with no animal gelatine, no artificial colouring Katjes €4.99 (€12.48 / 1 kg) Travel Edition PEZ Maxibag Minions 183.5g PEZ €8.49 (€46.14 / 1 kg) Out of stock Travel Edition CELEBRATIONS Pouch 375g Celebrations €18.99 (€50.64 / 1 kg) Out of stock Travel Edition NESTLE KITKAT Destination Break 6x41 5g KitKat from €14.49 (€58.19 / 1 kg) 11 12 13 14 15