Filter Sort by Sort by Filter Sort by Sort options Popularity Lowest price Highest price Name A-Z Name Z-A Brand A-Z New Products Product line Product line Bag Black / Green / Fruit Tea Cadbury Pouch Cadbury Tablet Standard Gifting Halal Lindt Excellence Lindt Kids Lindt Lindor Lindt Maxi Plaisir Lindt Napolitains Lindt Pralines Lindt Tablet Standard Milka Bisquit Collection Milka Pouch Milka Tablet Medium MW Handle Pouch Large MW Handle Pouch Medium MW Pouch Large MW Pouch Medium MW Pouch Small MW Shapes Large MW Shapes Medium MW Tins Pouch Pouch Small Sharing Tablet Standard Toblerone Tablet Large Toblerone Tablet Standard Toblerone Tiny Grape variety Grape variety Barbera Cab.,Merl.-Blend Cab.Sauv.,Shiraz Cab.Sauv. blend Cabernet Cabernet Sauvig. Corvina a.o. Glera Grauburgunder Merlot miscellaneous Pinot Noir Primitivo Riesling Sauvignon Blanc Spätburgunder Country of origin Country of origin Australia Austria Barbados Belgium Bulgaria Canada China Czech Republic Denmark Dominican Rep. Estonia Finland France Germany Great Britain Greece Hungary India Ireland Italy Japan Latvia Lebanon Mexico miscellaneous Netherlands Nicaragua Poland Portugal Scotland Slovakia South africa Spain Sweden Switzerland Taiwan Turkey Ukraine USA Production area Production area Alba Bordeaux Burgenland Margaux Pfalz Prosecco Puglia Rheingau Rheinhessen Saint-Émilion Southern Styria Stellenbosch Valpolicella Veneto Special editions Special editions Heinemann Edition Travel Edition Region Region Burgenland Rhineland-Palatinate Bordeaux Veneto Coastal Region Hesse Piemonte Puglia South Australia Southern Styria Price Price From To Whisky region Whisky region Highlands Ireland Islands Islay Kentucky Lowlands Speyside Tennessee Brand Brand Aberlour After Eight Anthon Berg Aperol Ardbeg Bache-Gabrielsen Balvenie Baratti & Milano BenRiach Bergwild Biscoff Borgo de' Medici Bowmore Bruichladdich Bushmills Cadbury Camus Celebrations Chupa Chups Daim Dalmore Danzka Dewar's Douglas Laing Dumle Ferrero Rocher Fettercairn Flor de Caña Fruitella Geisha Glenfiddich Glenmorangie Godiva Graham's Guylian Haribo Hendrick's Hershey's Hibiki Highland Park Jack Daniel's Jägermeister Jameson Jelly Bean Johnnie Walker Jura Katjes Kinder KitKat Kusmi Tea Kweichow Moutai La Collina Toscana Laphroaig Lindt Loch Lomond M&M’s Maass Tee Macallan Maltesers Maoam Marabou Markus Schneider Masi Meinl Mentos Metaxa Milka Mouton Cadet Nestlé Niederegger Nutella Old Pulteney Oreo Original Sacher PEZ Raffaello Reber Ricola Rifai Ritter Sport Scheiblhofer Sierra Skittles Smarties Smokehead Speyburn Starbrook Steirerkraft Talisker Tamnavulin The Glenlivet Tic Tac Toblerone Togouchi Tomatin Twinings Van Slooten Venchi Wiener Backstüberl Wittmann 590 Item(s) Travel Edition Chivas Regal 18YO Blended Scotch Whisky Ultimate Cask Collection Pauillac Wine Cask 48% 1L gift pack Chivas from €139.99 (€139.99 / 1 l) Travel Edition Highland Park "Sky of Orkney" 18y Highland Single Malt Scotch Whisky 46% 0.7L Highland Park from €164.99 (€235.70 / 1 l) Travel Edition Hendrick's Sunspell Gin 43.4% 1L Hendrick's from €44.99 (€44.99 / 1 l) Travel Edition The Dalmore Cigar Malt, Highland Single Malt Scotch Whisky, 44% 0.7L Dalmore from €119.99 (€171.41 / 1 l) Responsible Choice Travel Edition Penfolds, City Explorer Pack, BIN 389 Cabernet/Shiraz & BIN 28 Shiraz, South Australia, dry, red (metalbox) 2x0.75L Penfolds €109.99 (€73.33 / 1 kg) Travel Edition Delamain Pale & Dry X.O. Cognac 42% 0.5L gift pack Delamain €114.99 (€229.98 / 1 l) Travel Edition Brockmans Organic Gin 47.3% 1L Brockmans from €49.99 (€49.99 / 1 l) Travel Edition Beluga Noble Vodka 40% 1L gift pack with glass Beluga from €62.99 (€62.99 / 1 l) Travel Edition Bowmore 22y Islay Single Malt Scotch Whisky 48% 0.7L Bowmore from €269.99 (€385.70 / 1 l) Travel Edition The Glenlivet 16YO Single Malt Scotch Whisky 43% 1L gift pack The Glenlivet from €114.99 (€114.99 / 1 l) Travel Edition GlenDronach 10y Forgue Highland Single Malt Scotch Whisky 43% 1L gift pack GlenDronach from €74.99 (€74.99 / 1 l) Travel Edition The Dalmore King Alexander III Single Malt Scotch Whisky Travel Retail Exclusive Edition 42.8% 0.7L gift pack Dalmore €299.99 (€428.56 / 1 l) Travel Edition Highland Park "Sea of Orkney" 16y Highland Single Malt Scotch Whisky 44.5% 0.7L Highland Park from €109.99 (€157.13 / 1 l) Travel Edition The Dalmore Portfolio Series 1 Highland Single Malt Scotch Whisky 46.8% 0.7L Dalmore €599.00 (€855.71 / 1 l) Multibuy Travel Edition Julius Meinl Vienna Espresso 220g beans Meinl €13.99 (€63.59 / 1 kg) The reduced price is valid until 31/12/26 MEINL-BUY 2 FOR 23.90 Travel Edition Metaxa 5* Orange Greek Brandy 38% 1L Metaxa €23.99 (€23.99 / 1 l) Travel Edition Kweichow Moutai BAIJIU LIKÖR LIBAI 53% 0.375L Giftbox Kweichow Moutai from €579.00 (€1,544.00 / 1 l) Travel Edition Milk chocolate (48%) covered peanuts (24%) in a sugar shell. M&M’s from €17.99 (€59.97 / 1 kg) Travel Edition BenRiach Quarter Cask Classic Speyside Single Malt Scotch Whisky 46% 1L gift pack BenRiach from €65.99 (€65.99 / 1 l) Travel Edition The Macallan Harmony Collection Inspired By Organic Cherrywood Lapsang Tea. Exclusive to duty-free. +70CL+ABV 44.9% Macallan €199.99 (€285.70 / 1 l) Travel Edition Graham's Tawny Travel Pack 3x0.2L 20%, contains.: Graham´s The Tawny Port, Graham's 10y Port, Graham's 20y Port Graham's from €41.99 (€69.98 / 1 l) Travel Edition Talisker Surge Single Malt Scotch Whisky 45.8% 0.7L giftpack Talisker from €97.99 (€139.99 / 1 l) Responsible Choice Travel Edition TWININGS LADY GREY BLACK LOOSE TEA FOR TEAPOTS TIN 200G Twinings €12.49 (€62.45 / 1 kg) Travel Edition Van Slooten Cruising Cadillacs Redberry VEGAN XL Mix 800g Van Slooten €11.99 (€14.99 / 1 kg) Travel Edition Bowmore 30 year old 45.3% 700ml Bowmore from €1,499.00 (€2,141.43 / 1 l) Travel Edition Trolls Lunch Box with Marshmallows 50g Trolls €11.99 (€239.80 / 1 kg) Travel Edition Skin Gin Handcrafted German Dry Gin Frankfurt Edition 42% 0.5L Skin Gin €39.99 (€79.98 / 1 l) Travel Edition Club Batonnage, Burgenland, dry, red, 0.75L Scheiblhofer €179.99 (€239.99 / 1 l) Travel Edition Douglas Laing Scallywag Speyside Blended Malt Scotch Whisky 48% 1L gift pack Douglas Laing €55.99 (€55.99 / 1 l) Travel Edition Bowmore 16y Islay Single Malt Scotch Whisky 43% 0.7L Bowmore from €97.99 (€139.99 / 1 l) Travel Edition Toblerone Swarovski 340g Toblerone from €24.99 (€73.50 / 1 kg) Travel Edition Jack Daniel´s Single Barrel 100 Proof - Frankfurt Edition - 50% 0.7L gift pack Jack Daniel's €59.99 (€85.70 / 1 l) Travel Edition Jack Daniel's Tennessee Travelers Bold & Spicy Whiskey 53.5% 0.5L* Jack Daniel's from €29.99 (€59.98 / 1 l) Travel Edition Glenffidich 12y Rum Cask Single Malt Scotch Whisky 43% 1L, gift pack Glenfiddich from €66.99 (€66.99 / 1 l) Travel Edition Baron Philippe de Rothschild, Mouton Cadet, Les Rives, Bordeaux, AOC, dry, red 0.75L Mouton Cadet €33.99 (€45.32 / 1 l) Travel Edition Celebrations Jar 810g Celebrations €39.99 (€49.37 / 1 kg) Travel Edition Cadbury dairy milk wholenut 250g Cadbury €16.99 (€67.96 / 1 kg) Travel Edition Caperdonich 23y Peated Single Malt Scotch Whisky 58.8% 0.7L gift pack Caperdonich €999.00 (€1,427.14 / 1 l) Travel Edition Bruichladdich Redefine 21y Islay Single Malt Scotch Whisky 50% 0.7L Bruichladdich from €249.99 (€357.13 / 1 l) Travel Edition Fruittella Jumbostick Strawberry vegan Fruitella €9.49 (€28.93 / 1 kg) 1 2 3 4 5