Filter Sort by Sort by Filter Sort by Sort options Popularity Lowest price Highest price Name A-Z Name Z-A Brand A-Z New Products Product line Product line Bag Black / Green / Fruit Tea Cadbury Pouch Cadbury Tablet Standard Gifting Halal Lindt Excellence Lindt Kids Lindt Lindor Lindt Maxi Plaisir Lindt Napolitains Lindt Pralines Lindt Tablet Standard Milka Bisquit Collection Milka Pouch Milka Tablet Medium MW Handle Pouch Large MW Handle Pouch Medium MW Pouch Large MW Pouch Medium MW Pouch Small MW Shapes Large MW Shapes Medium MW Tins Pouch Pouch Small Sharing Tablet Standard Toblerone Tablet Large Toblerone Tablet Standard Toblerone Tiny Grape variety Grape variety Barbera Cab.,Merl.-Blend Cab.Sauv.,Shiraz Cab.Sauv. blend Cabernet Cabernet Sauvig. Corvina a.o. Glera Grauburgunder Merlot miscellaneous Pinot Noir Primitivo Riesling Sauvignon Blanc Spätburgunder Country of origin Country of origin Australia Austria Barbados Belgium Bulgaria Canada China Czech Republic Denmark Dominican Rep. Estonia Finland France Germany Great Britain Greece Hungary India Ireland Italy Japan Latvia Lebanon Mexico miscellaneous Netherlands Nicaragua Poland Portugal Scotland Slovakia South africa Spain Sweden Switzerland Taiwan Turkey Ukraine USA Production area Production area Alba Bordeaux Burgenland Margaux Pfalz Prosecco Puglia Rheingau Rheinhessen Saint-Émilion Southern Styria Stellenbosch Valpolicella Veneto Special editions Special editions Heinemann Edition Travel Edition Region Region Burgenland Rhineland-Palatinate Bordeaux Veneto Coastal Region Hesse Piemonte Puglia South Australia Southern Styria Price Price From To Whisky region Whisky region Highlands Ireland Islands Islay Kentucky Lowlands Speyside Tennessee Brand Brand Aberlour After Eight Anthon Berg Aperol Ardbeg Bache-Gabrielsen Balvenie Baratti & Milano BenRiach Bergwild Biscoff Borgo de' Medici Bowmore Bruichladdich Bushmills Cadbury Camus Celebrations Chupa Chups Daim Dalmore Danzka Dewar's Douglas Laing Dumle Ferrero Rocher Fettercairn Flor de Caña Fruitella Geisha Glenfiddich Glenmorangie Godiva Graham's Guylian Haribo Hendrick's Hershey's Hibiki Highland Park Jack Daniel's Jägermeister Jameson Jelly Bean Johnnie Walker Jura Katjes Kinder KitKat Kusmi Tea Kweichow Moutai La Collina Toscana Laphroaig Lindt Loch Lomond M&M’s Maass Tee Macallan Maltesers Maoam Marabou Markus Schneider Masi Meinl Mentos Metaxa Milka Mouton Cadet Nestlé Niederegger Nutella Old Pulteney Oreo Original Sacher PEZ Raffaello Reber Ricola Rifai Ritter Sport Scheiblhofer Sierra Skittles Smarties Smokehead Speyburn Starbrook Steirerkraft Talisker Tamnavulin The Glenlivet Tic Tac Toblerone Togouchi Tomatin Twinings Van Slooten Venchi Wiener Backstüberl Wittmann 590 Item(s) Travel Edition Daim minis party bag, 1 kg Daim from €45.99 (€45.99 / 1 kg) Travel Edition Danzka Vodka The Spirt 44% 1L Danzka from €29.99 (€29.99 / 1 l) Responsible Choice Travel Edition Bruichladdich 16y Organic Islay Single Malt Scotch Whisky 50% 0.7L Bruichladdich from €119.99 (€171.41 / 1 l) Travel Edition Bowmore 19y Islay Single Malt Scotch Whisky 43% 0.7L Bowmore from €149.99 (€214.27 / 1 l) Travel Edition The Balvenie Week of Peat 19y Speyside Single Malt Scotch Whisky 48.3% 0.7L Balvenie from €299.99 (€428.56 / 1 l) Travel Edition Quality Street Sharing 460g Quality Street from €19.99 (€43.46 / 1 kg) Travel Edition Lindt Assorted Napolitains Carrier Box 1000g Lindt from €64.99 (€64.99 / 1 kg) Travel Edition Rifai Premium Mix of dried fruits, raw peanuts & nuts Rifai €11.49 (€67.59 / 1 kg) Travel Edition Fettercairn 25y Highland Single Malt Scotch Whisky 46.3% 0.7L gift pack Fettercairn €599.00 (€855.71 / 1 l) Special Offer Travel Edition Toblerone Happy Holidays Milk 340g Toblerone €9.99 (€29.38 / 1 kg) Was €13.99 - €4.00 The reduced price is valid until 05/10/26 Travel Edition Johnnie Walker Blue Label Azure 43% 0.7L gift pack Johnnie Walker from €419.99 (€599.99 / 1 l) Travel Edition Cadbury milk chocolates 250g Cadbury €16.99 (€67.96 / 1 kg) Travel Edition Kinder white chocolate mix with Kinder Bueno White, Kinder Schoko-Bons White, and Duplo White Kinder €11.49 (€83.87 / 1 kg) Travel Edition Maker’s Mark 101 Kentucky Straight Bourbon 50.5% 1L gift pack* Makers Mark €52.99 (€52.99 / 1 l) Travel Edition BenRiach 10y Triple Distilled Speyside Single Malt Scotch Whisky 43% 1L gift pack BenRiach from €72.99 (€72.99 / 1 l) Travel Edition Jura Vintage 1993 Island Single Malt Scotch Whisky 49.2% 0.7L gift pack Jura €999.00 (€1,427.14 / 1 l) Multibuy Travel Edition Julius Meinl Vienna Melange 220g beans Meinl €13.99 (€63.59 / 1 kg) The reduced price is valid until 31/12/26 MEINL-BUY 2 FOR 23.90 Travel Edition Loch Lomond 13y Remark Ingenuity Highland Single Malt Scotch Whisky 47.3% 1L Loch Lomond €77.99 (€77.99 / 1 l) Travel Edition Douglas Laing Big Peat Islay Blended Malt Scotch Whisky 48% 1L gift pack Douglas Laing €55.99 (€55.99 / 1 l) Travel Edition Fazer Geisha assorted chocolates 420g Geisha from €15.49 (€36.88 / 1 kg) Travel Edition CAMUS SPECIAL DRY DUOPACK COFFRET Camus €99.99 (€99.99 / 1 l) Travel Edition Togouchi Ayumi Blended Japanese Whisky 40% 0.7L gift pack Togouchi from €54.99 (€78.56 / 1 l) Travel Edition Rifai Sporty Mix of roasted soy beans, dried fruits & raw nuts Rifai €11.49 (€67.59 / 1 kg) Travel Edition Aberlour 16YO Speyside Single Malt Scotch Whisky 43% 0.7L gift pack Aberlour from €114.99 (€164.27 / 1 l) Travel Edition Old Pulteney 13y Single Malt Scotch Whisky 43% 1L gift pack Old Pulteney €79.99 (€79.99 / 1 l) Travel Edition Scheiblhofer Legends 0.75L Scheiblhofer €17.99 (€23.99 / 1 l) Travel Edition Scheiblhofer Shiraz 0.75L Scheiblhofer €27.99 (€37.32 / 1 l) Travel Edition Original Sacher cubes 5 pack 300g Original Sacher €37.99 (€126.63 / 1 kg) Travel Edition Bushmills Steamship Collection Sherry Cask Reserve Single Malt Irish Whiskey 40% 1L gift pack Bushmills from €89.99 (€89.99 / 1 l) Travel Edition Dewar´s 18y The Vintage Blended Scotch Whisky 40% 1L gift pack Dewar's from €87.99 (€87.99 / 1 l) Travel Edition Bache-Gabrielsen Thomas XO Prestige Cognac Réserve Edition 40% 1L Bache-Gabrielsen €114.99 (€114.99 / 1 l) Travel Edition Johnnie Walker Island Green Blended Malt Scotch Whisky 43% 1L Johnnie Walker from €72.99 (€72.99 / 1 l) Travel Edition Macallan Rare Cask Black Speyside Single Malt Scotch Whisky 48% 0.7L gift pack Macallan from €539.00 (€770.00 / 1 l) Travel Edition Bruichladdich Port Charlotte 10y Islay Single Malt Scotch Whisky 50% 1L gift pack Bruichladdich from €84.99 (€84.99 / 1 l) Travel Edition Boekenhoutskloof, Appellation Series, Cabernet Sauvignon, Stellenbosch, Wine of Origin, dry, red 0.75L Boekenhoutskloof €16.99 (€22.65 / 1 l) Travel Edition Starbrook flake milk truffles 200g Starbrook from €8.99 (€44.95 / 1 kg) Travel Edition Balvenie 18y Sherry Cask Speyside Single Malt Scotch Whisky 48.7% 0.7L gift pack Balvenie from €229.99 (€328.56 / 1 l) Travel Edition Dewar's 16y Special Edition Double Age Blended Scotch Whisky 40% 1L Dewar's from €67.99 (€67.99 / 1 l) Travel Edition Maltesers Truffles with malt filling and honeycomb pieces covered in milkchocolate Maltesers from €15.49 (€77.45 / 1 kg) Travel Edition Bushmills 15Y Single Malt Irish Whiskey 46% 0.7L Bushmills from €88.99 (€127.13 / 1 l) 2 3 4 5 6