Filter Sort by Sort by Filter Sort by Sort options Popularity Lowest price Highest price Name A-Z Name Z-A Brand A-Z New Products Product line Product line Bag Black / Green / Fruit Tea Cadbury Pouch Cadbury Tablet Standard Gifting Halal Lindt Excellence Lindt Kids Lindt Lindor Lindt Maxi Plaisir Lindt Napolitains Lindt Pralines Lindt Tablet Standard Milka Bisquit Collection Milka Pouch Milka Tablet Medium MW Handle Pouch Large MW Handle Pouch Medium MW Pouch Large MW Pouch Medium MW Pouch Small MW Shapes Large MW Shapes Medium MW Tins Pouch Pouch Small Sharing Tablet Standard Toblerone Tablet Large Toblerone Tablet Standard Toblerone Tiny Grape variety Grape variety Barbera Cab.,Merl.-Blend Cab.Sauv.,Shiraz Cab.Sauv. blend Cabernet Cabernet Sauvig. Corvina a.o. Glera Grauburgunder Merlot miscellaneous Pinot Noir Primitivo Riesling Sauvignon Blanc Spätburgunder Country of origin Country of origin Australia Austria Barbados Belgium Bulgaria Canada China Czech Republic Denmark Dominican Rep. Estonia Finland France Germany Great Britain Greece Hungary India Ireland Italy Japan Latvia Lebanon Mexico miscellaneous Netherlands Nicaragua Poland Portugal Scotland Slovakia South africa Spain Sweden Switzerland Taiwan Turkey Ukraine USA Production area Production area Alba Bordeaux Burgenland Margaux Pfalz Prosecco Puglia Rheingau Rheinhessen Saint-Émilion Southern Styria Stellenbosch Valpolicella Veneto Special editions Special editions Heinemann Edition Travel Edition Region Region Burgenland Rhineland-Palatinate Bordeaux Veneto Coastal Region Hesse Piemonte Puglia South Australia Southern Styria Price Price From To Whisky region Whisky region Highlands Ireland Islands Islay Kentucky Lowlands Speyside Tennessee Brand Brand Aberlour After Eight Anthon Berg Aperol Ardbeg Bache-Gabrielsen Balvenie Baratti & Milano BenRiach Bergwild Biscoff Borgo de' Medici Bowmore Bruichladdich Bushmills Cadbury Camus Celebrations Chupa Chups Daim Dalmore Danzka Dewar's Douglas Laing Dumle Ferrero Rocher Fettercairn Flor de Caña Fruitella Geisha Glenfiddich Glenmorangie Godiva Graham's Guylian Haribo Hendrick's Hershey's Hibiki Highland Park Jack Daniel's Jägermeister Jameson Jelly Bean Johnnie Walker Jura Katjes Kinder KitKat Kusmi Tea Kweichow Moutai La Collina Toscana Laphroaig Lindt Loch Lomond M&M’s Maass Tee Macallan Maltesers Maoam Marabou Markus Schneider Masi Meinl Mentos Metaxa Milka Mouton Cadet Nestlé Niederegger Nutella Old Pulteney Oreo Original Sacher PEZ Raffaello Reber Ricola Rifai Ritter Sport Scheiblhofer Sierra Skittles Smarties Smokehead Speyburn Starbrook Steirerkraft Talisker Tamnavulin The Glenlivet Tic Tac Toblerone Togouchi Tomatin Twinings Van Slooten Venchi Wiener Backstüberl Wittmann 590 Item(s) Travel Edition Macallan Harmony 3 Green Meadow Highland Single Malt Scotch Whisky 40.2% 0.7L Macallan €199.90 (€285.57 / 1 l) Travel Edition Fettercairn 17y Highland Single Malt Scotch Whisky 47% 0.7L gift pack Fettercairn from €124.99 (€178.56 / 1 l) Travel Edition Dewar's 15YO The Monarch Blended Scotch Whisky 40%1L (Giftbox) Dewar's from €49.99 (€49.99 / 1 l) Travel Edition Theodor Maass Jungle Blossom 100 g Maass Tee €7.49 (€74.90 / 1 kg) Responsible Choice Travel Edition NEST Mini Mix Sharing Bag 390g Nestlé from €14.99 (€38.44 / 1 kg) Travel Edition Aberlour Suthainn 48% 0.7L Aberlour from €79.99 (€114.27 / 1 l) Travel Edition Bushmills 12y Irish Single Malt Whiskey 46% 0.7L gift pack Bushmills from €54.99 (€78.56 / 1 l) Travel Edition Jura Island Expression No. 4 Island Single Malt Scotch Whisky 40% 1L gift pack Jura from €62.99 (€62.99 / 1 l) Travel Edition The Glenlivet 19YO Single Malt Scotch Whisky 48% 0.7L gift pack The Glenlivet from €134.99 (€192.84 / 1 l) Travel Edition The Dalmore Quartet Highland Single Malt Scotch Whisky 41.5% 0.7L gift pack Dalmore from €89.99 (€128.56 / 1 l) Travel Edition Speyburn Jerez Sherry Cask Speyside Single Malt Scotch Whisky 40% 1L gift pack Speyburn €59.99 (€59.99 / 1 l) Travel Edition Jura 16 Year Old, Island Single Malt Scotch Whisky, 43% 0.7L Jura from €67.99 (€97.13 / 1 l) Travel Edition Jura 19 Year Old, Island Single Malt Scotch Whisky, 46% 0.7L Jura from €94.99 (€135.70 / 1 l) Travel Edition The Dalmore 19 Year Old, Highland Single Malt Scotch Whisky, 47% 0.7L Dalmore from €329.99 (€471.41 / 1 l) Travel Edition The Dalmore Trio Highland Single Malt Scotch Whisky 40% 0.7L gift pack Dalmore from €62.99 (€89.99 / 1 l) Travel Edition 16 fruit flavoured Chupa Chups lollipops in a fun reusable back pack Chupa Chups €22.99 (€119.74 / 1 kg) Travel Edition Mentos Gum Sour Strawberry 68g Mentos from €4.99 (€73.38 / 1 kg) Travel Edition Van Slooten Travel Mix Liquorice XL 800g Van Slooten €11.99 (€14.99 / 1 kg) Special Offer Travel Edition NESTLE Dark Almond Chocolate 280g Nestlé from €9.99 (€35.68 / 1 kg) Was €11.99 - €2.00 The reduced price is valid until 30/09/26 Responsible Choice Travel Edition Bruichladdich Black Art Propheta Islay Single Malt Scotch Whisky 48,4% 0.7L gift pack Bruichladdich from €249.99 (€357.13 / 1 l) Travel Edition Hennessy XXO Cognac 40% 1L gift pack Hennessy from €499.99 (€499.99 / 1 l) Travel Edition Baron Philippe de Rothschild, Mouton Cadet, Les Rives, Bordeaux, AOC, dry, red 0.75L Mouton Cadet €33.99 (€45.32 / 1 l) Travel Edition Johnnie Walker Blue Label Xordinaire Blended Scotch Whisky 40% 1L Johnnie Walker from €349.99 (€349.99 / 1 l) Travel Edition Tyrkisk Peber Tin 375g Tyrkisk Peber €8.49 (€22.64 / 1 kg) Travel Edition Baratti & Milano - Il Mito e il Viaggio - Assorted Dark Chocolate Praline 249g Baratti & Milano from €17.99 (€72.54 / 1 kg) Travel Edition The Dalmore The Quintet Highland Single Malt Scotch Whisky 44.5% 0.7L gift pack Dalmore from €149.99 (€214.27 / 1 l) Travel Edition Macallan Colour Collection 15y Highland Single Malt Scotch Whisky 40% 0.7L gift pack Macallan from €189.99 (€271.41 / 1 l) Travel Edition Chupa Chups set with 4 strawberry lollies, 4 marker pens and 1 colouring book - Hello Kitty Chupa Chups from €6.99 (€145.62 / 1 kg) Travel Edition Fazer Fazermint chocolates with a soft mint filling 420g Fazermint €15.49 (€36.88 / 1 kg) Travel Edition Paw Patrol Lunch Box with Marshmallows 50g Paw Patrol from €11.49 (€229.80 / 1 kg) Travel Edition SMARTIES Cool Creature 20(4x34g) N2 XN Smarties from €19.99 (€146.99 / 1 kg) Travel Edition Tomatin Double Cask 13y Highland Single Malt Scotch Whisky 43% 1L Tomatin from €63.99 (€63.99 / 1 l) Special Offer Responsible Choice AFTER EIGHT Orange 400g After Eight from €9.99 (€24.98 / 1 kg) Was €15.49 - €5.50 The reduced price is valid until 31/10/26 Travel Edition Venchi Chocolate bars multipack 285g Venchi €23.99 (€84.18 / 1 kg) Travel Edition Milka chocolate individually wrapped and coming in 3 flavours: Alpine Milk, Strawberry and Hazelnut. Milka from €19.99 (€58.79 / 1 kg) Travel Edition Marabou Nut Choc 170g Marabou €5.99 (€35.24 / 1 kg) Travel Edition Original Berlin Currywurst Gin - 44% - 0,2 l Curry Wolf €19.99 (€99.95 / 1 l) Responsible Choice Travel Edition Ricola Swiss Herbal Candy Selection - 180g Gift Box Ricola from €14.99 (€83.28 / 1 kg) Travel Edition Fazer Dumle Snacks Crunchy puffs candy bag 200g Dumle €6.99 (€34.95 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Milka Extra Salted Caramel Almond 190g Milka from €4.99 (€26.26 / 1 kg) Was €5.99 - €1.00 The reduced price is valid until 30/09/26 3 4 5 6 7