Filter Sort by Sort by Filter Sort by Sort options Popularity Lowest price Highest price Name A-Z Name Z-A Brand A-Z New Products Product line Product line Bag Black / Green / Fruit Tea Cadbury Pouch Cadbury Tablet Standard Gifting Halal Lindt Excellence Lindt Kids Lindt Lindor Lindt Maxi Plaisir Lindt Napolitains Lindt Pralines Lindt Tablet Standard Milka Bisquit Collection Milka Pouch Milka Tablet Medium MW Handle Pouch Large MW Handle Pouch Medium MW Pouch Large MW Pouch Medium MW Pouch Small MW Shapes Large MW Shapes Medium MW Tins Pouch Pouch Small Sharing Tablet Standard Toblerone Tablet Large Toblerone Tablet Standard Toblerone Tiny Grape variety Grape variety Barbera Cab.,Merl.-Blend Cab.Sauv.,Shiraz Cab.Sauv. blend Cabernet Cabernet Sauvig. Corvina a.o. Glera Grauburgunder Merlot miscellaneous Pinot Noir Primitivo Riesling Sauvignon Blanc Spätburgunder Country of origin Country of origin Australia Austria Barbados Belgium Bulgaria Canada China Czech Republic Denmark Dominican Rep. Estonia Finland France Germany Great Britain Greece Hungary India Ireland Italy Japan Latvia Lebanon Mexico miscellaneous Netherlands Nicaragua Poland Portugal Scotland Slovakia South africa Spain Sweden Switzerland Taiwan Turkey Ukraine USA Production area Production area Alba Bordeaux Burgenland Margaux Pfalz Prosecco Puglia Rheingau Rheinhessen Saint-Émilion Southern Styria Stellenbosch Valpolicella Veneto Special editions Special editions Heinemann Edition Travel Edition Region Region Burgenland Rhineland-Palatinate Bordeaux Veneto Coastal Region Hesse Piemonte Puglia South Australia Southern Styria Price Price From To Whisky region Whisky region Highlands Ireland Islands Islay Kentucky Lowlands Speyside Tennessee Brand Brand Aberlour After Eight Anthon Berg Aperol Ardbeg Bache-Gabrielsen Balvenie Baratti & Milano BenRiach Bergwild Biscoff Borgo de' Medici Bowmore Bruichladdich Bushmills Cadbury Camus Celebrations Chupa Chups Daim Dalmore Danzka Dewar's Douglas Laing Dumle Ferrero Rocher Fettercairn Flor de Caña Fruitella Geisha Glenfiddich Glenmorangie Godiva Graham's Guylian Haribo Hendrick's Hershey's Hibiki Highland Park Jack Daniel's Jägermeister Jameson Jelly Bean Johnnie Walker Jura Katjes Kinder KitKat Kusmi Tea Kweichow Moutai La Collina Toscana Laphroaig Lindt Loch Lomond M&M’s Maass Tee Macallan Maltesers Maoam Marabou Markus Schneider Masi Meinl Mentos Metaxa Milka Mouton Cadet Nestlé Niederegger Nutella Old Pulteney Oreo Original Sacher PEZ Raffaello Reber Ricola Rifai Ritter Sport Scheiblhofer Sierra Skittles Smarties Smokehead Speyburn Starbrook Steirerkraft Talisker Tamnavulin The Glenlivet Tic Tac Toblerone Togouchi Tomatin Twinings Van Slooten Venchi Wiener Backstüberl Wittmann 590 Item(s) Travel Edition KitKat Tablet Hazelnut 99g KitKat from €4.49 (€45.35 / 1 kg) Travel Edition LINDOR CinRl Mk Cor 212G-E5 DF Lindt €16.99 (€80.14 / 1 kg) Travel Edition Crystal Head Vodka 40% 4x0.05L Miniaturpack Crystal Head from €37.99 (€189.95 / 1 l) Travel Edition Kracher, 1x N/V Noble Reserve, Trockenbeerenauslese, sweet, white, 1x Zweigelt, Beerenauslese, sweet, red, box 2x0.375L Kracher €49.99 (€66.65 / 1 l) Travel Edition HARIBO Friends & Party mix of fruit gums Halal 649g Haribo €14.99 (€23.10 / 1 kg) Travel Edition Rocher Iconic Gift 300g Ferrero Rocher from €29.99 (€99.97 / 1 kg) Travel Edition Kurayoshi Sherry Cask 12y Japanese Blended Whisky 43% 0.7L Kurayoshi from €129.99 (€185.70 / 1 l) Travel Edition Jura White Oak Cask, Island Single Malt Scotch Whisky, 40% 1L Jura from €39.99 (€39.99 / 1 l) Travel Edition Masi, Nectar Campofiorin, Rosso del Veronese, IGP, dry, red, 0.75L Masi €19.99 (€26.65 / 1 l) Travel Edition Starbrook chocolate giant dark almonds 400g Starbrook from €15.99 (€39.98 / 1 kg) Travel Edition Hershey's Cookie and Cream Kisses 200g Hershey's from €15.49 (€43.63 / 1 kg) Travel Edition Karl Fazer Milk chocolates 420g Karl Fazer €15.49 (€36.88 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Glenmorangie The Accord 12y Highland Single Malt Scotch Whisky 43% 1L gift pack Glenmorangie from €59.99 (€59.99 / 1 l) Was €72.99 - €13.00 The reduced price is valid until 31/10/26 Travel Edition Starbrook dark chocolate giant bar 400g Starbrook from €14.99 (€37.48 / 1 kg) Travel Edition Barceló Gran Anejo Rum 37.5% 1L Barcelo from €26.99 (€26.99 / 1 l) Travel Edition Glen Moray 12y Elgin Signature Speyside Single Malt Scotch Whisky 48% 1L gift pack Glen Moray €47.99 (€47.99 / 1 l) Travel Edition Jack Daniel's American Single Malt Whiskey 45% 1L Jack Daniel's from €77.99 (€77.99 / 1 l) Travel Edition Lindt Napolitains in a large, resealable sharing bag Lindt from €39.99 (€60.14 / 1 kg) Travel Edition Petite Ecolier Milk 275G LU from €13.99 (€50.87 / 1 kg) Travel Edition Lindt EXCELLENCE Multipack 4x100g bars: dark chocolate, dark chocolate with sea salt, dark chocolate with caramel sea salt, dark cho colate with orange Lindt from €24.99 (€62.48 / 1 kg) Travel Edition Highland Park "Land of Orkney" 14y Highland Single Malt Scotch Whisky 42.3% 0.7L Highland Park from €62.99 (€89.99 / 1 l) Travel Edition Cadbury dairy milk chocolate 280g Cadbury from €9.99 (€35.68 / 1 kg) Travel Edition Kahlua Temptations 324g Anthon Berg from €19.99 (€61.70 / 1 kg) Travel Edition Mentos Clean Breath sugarfree peppermint pastilles with sweeteners Mentos from €4.29 (€80.94 / 1 kg) Travel Edition Lindt Multipack 3x300g milk chocolate bars with whole roasted hazelnuts Lindt €35.99 (€39.99 / 1 kg) Everyday Low Price Multibuy Lindt Gold milk chocolate tablet with sea salt and caramel pieces Lindt from €12.99 (€43.30 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 LINDT-BUY 2 FOR 26.99 Travel Edition Godiva Assorted Chocolate Travel Exclusice Truffle Box 153g Godiva from €34.99 (€228.69 / 1 kg) Travel Edition Reber Berlin Mozart Suitcase 160g Reber €17.99 (€112.44 / 1 kg) Travel Edition Glenffidich 18y Port Cask Single Malt Scotch Whisky 43% 0.7L, gift pack Glenfiddich from €109.99 (€157.13 / 1 l) Travel Edition Glenffidich 15y Sherry Cask Single Malt Scotch Whisky 43% 0.7L, gift pack Glenfiddich from €76.99 (€109.99 / 1 l) Travel Edition VENCHI TRAVEL RETAIL CREMINI GIFTBOX 135g Venchi from €19.49 (€144.37 / 1 kg) Travel Edition VENCHI TRAVEL RETAIL CHOCOVIAR GIFTBOX 174g Venchi from €25.99 (€149.37 / 1 kg) Travel Edition VENCHI TRAVEL RETAIL PISTACHIO COLLECTION GIFTBOX 168g Venchi from €25.99 (€154.70 / 1 kg) Travel Edition Another Hendrick's, 44%, 1 Litre Hendrick's from €44.99 (€44.99 / 1 l) Travel Edition Original Sacher Fudge cake with egg liqueur 400g Original Sacher €39.99 (€99.98 / 1 kg) Travel Edition Haribo Travel Parade 700 g Haribo from €9.49 (€13.56 / 1 kg) Travel Edition The Jelly Bean Gourmet 175g Jelly Bean from €5.99 (€34.23 / 1 kg) Travel Edition Macleod's Six 40% 6x0.05L giftpack Macleod's from €39.99 (€133.30 / 1 l) Travel Edition STABROOK SHARING BAG FILLED SQUARES MIX 400G Starbrook €17.49 (€43.72 / 1 kg) Travel Edition BISCOFF XL 375G Biscoff from €7.99 (€21.31 / 1 kg) 4 5 6 7 8