Filter Sort by Sort by Filter Sort by Sort options Popularity Lowest price Highest price Name A-Z Name Z-A Brand A-Z New Products Product line Product line Bag Black / Green / Fruit Tea Cadbury Pouch Cadbury Tablet Standard Gifting Halal Lindt Excellence Lindt Kids Lindt Lindor Lindt Maxi Plaisir Lindt Napolitains Lindt Pralines Lindt Tablet Standard Milka Bisquit Collection Milka Pouch Milka Tablet Medium MW Handle Pouch Large MW Handle Pouch Medium MW Pouch Large MW Pouch Medium MW Pouch Small MW Shapes Large MW Shapes Medium MW Tins Pouch Pouch Small Sharing Tablet Standard Toblerone Tablet Large Toblerone Tablet Standard Toblerone Tiny Grape variety Grape variety Barbera Cab.,Merl.-Blend Cab.Sauv.,Shiraz Cab.Sauv. blend Cabernet Cabernet Sauvig. Corvina a.o. Glera Grauburgunder Merlot miscellaneous Pinot Noir Primitivo Riesling Sauvignon Blanc Spätburgunder Country of origin Country of origin Australia Austria Barbados Belgium Bulgaria Canada China Czech Republic Denmark Dominican Rep. Estonia Finland France Germany Great Britain Greece Hungary India Ireland Italy Japan Latvia Lebanon Mexico miscellaneous Netherlands Nicaragua Poland Portugal Scotland Slovakia South africa Spain Sweden Switzerland Taiwan Turkey Ukraine USA Production area Production area Alba Bordeaux Burgenland Margaux Pfalz Prosecco Puglia Rheingau Rheinhessen Saint-Émilion Southern Styria Stellenbosch Valpolicella Veneto Special editions Special editions Heinemann Edition Travel Edition Region Region Burgenland Rhineland-Palatinate Bordeaux Veneto Coastal Region Hesse Piemonte Puglia South Australia Southern Styria Price Price From To Whisky region Whisky region Highlands Ireland Islands Islay Kentucky Lowlands Speyside Tennessee Brand Brand Aberlour After Eight Anthon Berg Aperol Ardbeg Bache-Gabrielsen Balvenie Baratti & Milano BenRiach Bergwild Biscoff Borgo de' Medici Bowmore Bruichladdich Bushmills Cadbury Camus Celebrations Chupa Chups Daim Dalmore Danzka Dewar's Douglas Laing Dumle Ferrero Rocher Fettercairn Flor de Caña Fruitella Geisha Glenfiddich Glenmorangie Godiva Graham's Guylian Haribo Hendrick's Hershey's Hibiki Highland Park Jack Daniel's Jägermeister Jameson Jelly Bean Johnnie Walker Jura Katjes Kinder KitKat Kusmi Tea Kweichow Moutai La Collina Toscana Laphroaig Lindt Loch Lomond M&M’s Maass Tee Macallan Maltesers Maoam Marabou Markus Schneider Masi Meinl Mentos Metaxa Milka Mouton Cadet Nestlé Niederegger Nutella Old Pulteney Oreo Original Sacher PEZ Raffaello Reber Ricola Rifai Ritter Sport Scheiblhofer Sierra Skittles Smarties Smokehead Speyburn Starbrook Steirerkraft Talisker Tamnavulin The Glenlivet Tic Tac Toblerone Togouchi Tomatin Twinings Van Slooten Venchi Wiener Backstüberl Wittmann 590 Item(s) Travel Edition M&M’S Crispy Party Pack 675g M&M’s from €24.99 (€37.02 / 1 kg) Travel Edition Raffaello tin box containing 30 pralines Raffaello from €22.99 (€76.63 / 1 kg) Responsible Choice Travel Edition Kusmi Travel Set organic teas 100g Kusmi Tea from €35.99 (€359.90 / 1 kg) Travel Edition Auchentoshan American Oak Lowland Single Malt Scotch Whisky 40% 1L gift pack Auchentoshan from €41.99 (€41.99 / 1 l) Travel Edition Van Slooten Pretty Pink Cadillacs 320g Van Slooten €6.49 (€20.28 / 1 kg) Travel Edition HARIBO Giant Roulette fruit gums with fruit, cola and sour fruit flavours 225g Haribo €7.99 (€35.51 / 1 kg) Responsible Choice Travel Edition Kusmi Tiny house with 2 tea miniatures :AquaRosa : a Caffeine free blend of hibiscus and Spearmint green tea Kusmi Tea from €12.99 (€324.75 / 1 kg) Travel Edition Loch Lomond Remark Copper Highland Single Malt Scotch Whisky 48.1% 0.7L Loch Lomond €94.99 (€135.70 / 1 l) Travel Edition Mentos Jumboroll Strawberry 8x37g Mentos from €8.99 (€30.37 / 1 kg) Travel Edition Cadbury milk chocolate with dried grapes and almonds 280g Cadbury €11.49 (€41.04 / 1 kg) Travel Edition Tomatin 8y Highland Single Malt Scotch Whisky 40% 1L gift pack Tomatin from €44.99 (€44.99 / 1 l) Travel Edition The Ardmore Traditional Peated Highland Single Malt Scotch Whisky 40% 1L gift pack Ardmore from €42.99 (€42.99 / 1 l) Travel Edition Glenfiddich Perpetual Collection Vat 2 Single Malt Scotch Whisky 43% 1L gift pack Glenfiddich from €77.99 (€77.99 / 1 l) Travel Edition Tamnavulin Oloroso Cask, Speyside Single Malt Scotch Whisky TP 40% 2x1L Tamnavulin from €72.99 (€36.50 / 1 l) Travel Edition Pallini Liqueur Minipack 26% 4x0.05L Pallini from €12.99 (€64.95 / 1 l) Travel Edition Jack Daniel's Single Barrel 100 Proof Whiskey 50% 0.7L* Jack Daniel's from €59.99 (€85.70 / 1 l) Travel Edition Set of paprika with doll head Chili Trade €12.99 (€129.90 / 1 kg) Travel Edition Mentos Jumboroll Mint 8x37g Mentos from €8.99 (€30.37 / 1 kg) Travel Edition Niederegger Suitcase with Marzipan classics 200g Niederegger from €21.99 (€109.95 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Lindt Lindor Tube Dark Selection 387g Lindt from €26.99 (€69.74 / 1 kg) Was €37.99 - €11.00 The reduced price is valid until 31/10/26 Travel Edition Reber Wolfgang and Constanze Kugeln 2x120g Reber from €14.99 (€62.46 / 1 kg) Travel Edition Geisha 420g Geisha from €15.49 (€36.88 / 1 kg) Travel Edition Maltesers Tin 111g Maltesers from €13.49 (€121.53 / 1 kg) Travel Edition Glenfiddich Perpetual Collection Vat 3 15y Single Malt Scotch Whisky 50.2% 0.7L gift pack Glenfiddich from €87.99 (€125.70 / 1 l) Travel Edition Neuhaus Souvenir Collection Germany 163g Neuhaus €34.99 (€214.66 / 1 kg) Travel Edition The Jelly Bean F. Mix 175g Jelly Bean €6.49 (€37.09 / 1 kg) Travel Edition Chupa Chups sugarfree lollipops with fruit flavours (strawberry, cherry and cola) Chupa Chups from €4.99 (€75.61 / 1 kg) Travel Edition Hibiki Japanese Harmony Blended Japanese Whisky Special Travel Edition 43% 0.7L Hibiki from €249.99 (€357.13 / 1 l) Travel Edition Barril Rum Unique Cask Aged Rum HAM Edition 42% 0.5L Barril Rum €37.99 (€75.98 / 1 l) Travel Edition Oreo Golden Bag 286g Oreo €9.99 (€34.93 / 1 kg) Multibuy Travel Edition Glenfiddich Vat 1 Speyside Single Malt Scotch Whisky 40% 0.05L Glenfiddich from €5.99 (€119.80 / 1 l) The reduced price is valid until 01/04/27 MIXBONUS-BUY 2 FOR 7.00 Travel Edition Balvenie 12y Golden Cask Speyside Single Malt Scotch Whisky 43% 0.7L Balvenie from €87.99 (€125.70 / 1 l) Member Price Travel Edition Bowmore 14y Islay Single Malt Scotch Whisky 43% 0.7L Bowmore from €47.99 (€68.56 / 1 l) The reduced price is valid until 31/10/26 Travel Edition Original Berlin Currywurst by Curry Wolf Curry Wolf €9.99 (€45.41 / 1 kg) Travel Edition Toblerone Tiny Classic Mix Bag 408g Toblerone from €21.99 (€53.90 / 1 kg) Travel Edition Kinder chocolate bonbons covered in white chocolate Kinder €12.49 (€43.37 / 1 kg) Travel Edition Ardbeg 10 yo Islay Single Malt Scotch Whisky 46% 1L gift box Ardbeg from €64.99 (€64.99 / 1 l) Travel Edition Laphroaig 12 Year Old Islay Single Malt Scotch Whisky gift pack Laphroaig from €62.99 (€89.99 / 1 l) Travel Edition Rocher 70% dark chocolate tablet with hazelnut filling and hazelnut pieces Ferrero Rocher from €15.99 (€59.22 / 1 kg) Travel Edition Pringles Suitcase with two 70g cans of Pringles Original and a set of travel stickers Pringles from €13.49 (€96.36 / 1 kg) 5 6 7 8 9