Filter Sort by Sort by Filter Sort by Sort options Popularity Lowest price Highest price Name A-Z Name Z-A Brand A-Z New Products Product line Product line Bag Black / Green / Fruit Tea Cadbury Pouch Cadbury Tablet Standard Gifting Halal Lindt Excellence Lindt Kids Lindt Lindor Lindt Maxi Plaisir Lindt Napolitains Lindt Pralines Lindt Tablet Standard Milka Bisquit Collection Milka Pouch Milka Tablet Medium MW Handle Pouch Large MW Handle Pouch Medium MW Pouch Large MW Pouch Medium MW Pouch Small MW Shapes Large MW Shapes Medium MW Tins Pouch Pouch Small Sharing Tablet Standard Toblerone Tablet Large Toblerone Tablet Standard Toblerone Tiny Grape variety Grape variety Barbera Cab.,Merl.-Blend Cab.Sauv.,Shiraz Cab.Sauv. blend Cabernet Cabernet Sauvig. Corvina a.o. Glera Grauburgunder Merlot miscellaneous Pinot Noir Primitivo Riesling Sauvignon Blanc Spätburgunder Country of origin Country of origin Australia Austria Barbados Belgium Bulgaria Canada China Czech Republic Denmark Dominican Rep. Estonia Finland France Germany Great Britain Greece Hungary India Ireland Italy Japan Latvia Lebanon Mexico miscellaneous Netherlands Nicaragua Poland Portugal Scotland Slovakia South africa Spain Sweden Switzerland Taiwan Turkey Ukraine USA Production area Production area Alba Bordeaux Burgenland Margaux Pfalz Prosecco Puglia Rheingau Rheinhessen Saint-Émilion Southern Styria Stellenbosch Valpolicella Veneto Special editions Special editions Heinemann Edition Travel Edition Region Region Burgenland Rhineland-Palatinate Bordeaux Veneto Coastal Region Hesse Piemonte Puglia South Australia Southern Styria Price Price From To Whisky region Whisky region Highlands Ireland Islands Islay Kentucky Lowlands Speyside Tennessee Brand Brand Aberlour After Eight Anthon Berg Aperol Ardbeg Bache-Gabrielsen Balvenie Baratti & Milano BenRiach Bergwild Biscoff Borgo de' Medici Bowmore Bruichladdich Bushmills Cadbury Camus Celebrations Chupa Chups Daim Dalmore Danzka Dewar's Douglas Laing Dumle Ferrero Rocher Fettercairn Flor de Caña Fruitella Geisha Glenfiddich Glenmorangie Godiva Graham's Guylian Haribo Hendrick's Hershey's Hibiki Highland Park Jack Daniel's Jägermeister Jameson Jelly Bean Johnnie Walker Jura Katjes Kinder KitKat Kusmi Tea Kweichow Moutai La Collina Toscana Laphroaig Lindt Loch Lomond M&M’s Maass Tee Macallan Maltesers Maoam Marabou Markus Schneider Masi Meinl Mentos Metaxa Milka Mouton Cadet Nestlé Niederegger Nutella Old Pulteney Oreo Original Sacher PEZ Raffaello Reber Ricola Rifai Ritter Sport Scheiblhofer Sierra Skittles Smarties Smokehead Speyburn Starbrook Steirerkraft Talisker Tamnavulin The Glenlivet Tic Tac Toblerone Togouchi Tomatin Twinings Van Slooten Venchi Wiener Backstüberl Wittmann 590 Item(s) Travel Edition VENCHI TRAVEL RETAIL EXTRA DARK COLLECTION GIFTBOX 168g Venchi from €23.99 (€142.80 / 1 kg) Travel Edition VENCHI TRAVEL RETAIL CHOCOVIAR MINI BOOK 115g Venchi from €19.99 (€173.83 / 1 kg) Responsible Choice Travel Edition Aperol Aperitivo 2x1L 11% - Italian Spritz cocktail Aperol from €29.99 (€15.00 / 1 l) Travel Edition M&Ms Peanut Candy Tin 330g M&M’s from €18.49 (€56.03 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Twix Hazelnut 440g Twix from €11.99 (€27.25 / 1 kg) Was €16.99 - €5.00 The reduced price is valid until 31/10/26 Special Offer Travel Edition Toblerone White 200g Toblerone from €6.99 (€34.95 / 1 kg) Was €7.99 - €1.00 The reduced price is valid until 30/09/26 Travel Edition Anthon Berg Chocolate Liqueurs and Cocktails 312g Anthon Berg €25.99 (€83.30 / 1 kg) Special Offer Responsible Choice Anthon Berg Chocolate Cocktails 406g Anthon Berg from €19.99 (€49.24 / 1 kg) Was €27.99 - €8.00 The reduced price is valid until 31/10/26 Travel Edition Reber Mozart Kugeln with Austria sleeve 240g Reber €15.99 (€66.62 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Lindt Lindor Tube Assorted 400g Lindt from €26.99 (€67.48 / 1 kg) Was €37.99 - €11.00 The reduced price is valid until 31/10/26 Travel Edition HARIBO Goldbear Candy Tin 120g Haribo from €9.99 (€83.25 / 1 kg) Travel Edition Scheiblhofer Big John 0.75L Scheiblhofer €17.99 (€23.99 / 1 l) Travel Edition Chupa Chups Fun and Friends 48g Chupa Chups from €11.49 (€239.38 / 1 kg) Travel Edition La Collina Toscana food grade rock salt 610g La Collina Toscana from €32.99 (€54.08 / 1 kg) Travel Edition The Jelly Bean Gourmet 280g Jelly Bean from €11.49 (€41.04 / 1 kg) Travel Edition Haribo Happy-Cola 450 g Halal Haribo from €5.49 (€12.20 / 1 kg) Travel Edition Guylian Master Selection 185g Guylian from €22.99 (€124.27 / 1 kg) Travel Edition Starbrook mixed truffles 200g Starbrook from €8.99 (€44.95 / 1 kg) Travel Edition Skittles Fruits pouch Tin 195g Skittles from €13.49 (€69.18 / 1 kg) Travel Edition Nutella Weekly Pack, 7 x 30g Nutella from €18.49 (€88.05 / 1 kg) Travel Edition Smokehead Extra Rare Islay Single Malt Scotch Whisky 40% 1L gift pack Smokehead from €53.99 (€53.99 / 1 l) Travel Edition Fruittella Jumbostick Summerfuits vegan with Orange, Strawberry and Lemon taste. Fruitella €9.49 (€28.93 / 1 kg) Travel Edition Macallan Colour Collection 12y Highland Single Malt Scotch Whisky 40% 0.7L gift pack Macallan from €87.99 (€125.70 / 1 l) Travel Edition Guylian Multipack Seashells 474g Duty Free Guylian €31.99 (€67.49 / 1 kg) Travel Edition BISCOFF SANDWICH MIX 350G Biscoff from €8.99 (€25.69 / 1 kg) Travel Edition Katjes vegan foam fruitgum & licorice– Made with no animal gelatine, no artificial colouring Katjes from €4.99 (€12.48 / 1 kg) Travel Edition Mirabell Mozart Mix 280g Mirabell from €21.99 (€78.54 / 1 kg) Travel Edition Aberlour 13YO Speyside Single Malt Scotch Whisky 40% 0.7L gift pack Aberlour from €63.99 (€91.41 / 1 l) Travel Edition Rosé Extraherb Reserve Polz €29.99 (€39.99 / 1 l) Travel Edition The Dalmore 13 Year Old, Highland Single Malt Scotch Whisky, 43% 0.7L Dalmore from €74.99 (€107.13 / 1 l) Travel Edition Marabou Milk 170g Marabou €5.99 (€35.24 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Anthon Berg Chocolate Single Malt 312g Anthon Berg from €19.99 (€64.07 / 1 kg) Was €27.99 - €8.00 The reduced price is valid until 31/10/26 Travel Edition Katjes vegan fruitgum – Made without animal gelatine, no artificial colouring or flavouring Katjes from €4.99 (€12.48 / 1 kg) Responsible Choice Travel Edition Kusmi Tiny house with 2 tea miniatures :Earl grey Anastasia with citrus fruits and Prince vladimir with Spicy notes Kusmi Tea from €12.99 (€324.75 / 1 kg) Travel Edition Milk chocolate (48%) covered peanuts (24%) in a sugar shell. M&M’s from €17.99 (€59.97 / 1 kg) Travel Edition Vana Tallinn Coffee Fusion Liqueur 35% 0.5L Vana Tallinn €11.49 (€22.98 / 1 l) Travel Edition Nemiroff De Luxe Vodka Twinpack 40% 2x1L* Nemiroff from €26.99 (€13.50 / 1 l) Travel Edition Finlandia Vodka 101 50.5% 1L Finlandia €26.99 (€26.99 / 1 l) Special Offer Travel Edition Toblerone Milk Messages bar 200g Toblerone from €6.99 (€34.95 / 1 kg) Was €7.99 - €1.00 The reduced price is valid until 30/09/26 Travel Edition Chupa Chups mixed lollipops in a bag with the flavors of sour apple, sour lemon and sour strawberry Chupa Chups from €7.99 (€26.63 / 1 kg) 6 7 8 9 10