Filter Sort by Sort by Filter Sort by Sort options Popularity Lowest price Highest price Name A-Z Name Z-A Brand A-Z New Products Product line Product line Bag Black / Green / Fruit Tea Cadbury Pouch Cadbury Tablet Standard Gifting Halal Lindt Excellence Lindt Kids Lindt Lindor Lindt Maxi Plaisir Lindt Napolitains Lindt Pralines Lindt Tablet Standard Milka Bisquit Collection Milka Pouch Milka Tablet Medium MW Handle Pouch Large MW Handle Pouch Medium MW Pouch Large MW Pouch Medium MW Pouch Small MW Shapes Large MW Shapes Medium MW Tins Pouch Pouch Small Sharing Tablet Standard Toblerone Tablet Large Toblerone Tablet Standard Toblerone Tiny Grape variety Grape variety Barbera Cab.,Merl.-Blend Cab.Sauv.,Shiraz Cab.Sauv. blend Cabernet Cabernet Sauvig. Corvina a.o. Glera Grauburgunder Merlot miscellaneous Pinot Noir Primitivo Riesling Sauvignon Blanc Spätburgunder Country of origin Country of origin Australia Austria Barbados Belgium Bulgaria Canada China Czech Republic Denmark Dominican Rep. Estonia Finland France Germany Great Britain Greece Hungary India Ireland Italy Japan Latvia Lebanon Mexico miscellaneous Netherlands Nicaragua Poland Portugal Scotland Slovakia South africa Spain Sweden Switzerland Taiwan Turkey Ukraine USA Production area Production area Alba Bordeaux Burgenland Margaux Pfalz Prosecco Puglia Rheingau Rheinhessen Saint-Émilion Southern Styria Stellenbosch Valpolicella Veneto Special editions Special editions Heinemann Edition Travel Edition Region Region Burgenland Rhineland-Palatinate Bordeaux Veneto Coastal Region Hesse Piemonte Puglia South Australia Southern Styria Price Price From To Whisky region Whisky region Highlands Ireland Islands Islay Kentucky Lowlands Speyside Tennessee Brand Brand Aberlour After Eight Anthon Berg Aperol Ardbeg Bache-Gabrielsen Balvenie Baratti & Milano BenRiach Bergwild Biscoff Borgo de' Medici Bowmore Bruichladdich Bushmills Cadbury Camus Celebrations Chupa Chups Daim Dalmore Danzka Dewar's Douglas Laing Dumle Ferrero Rocher Fettercairn Flor de Caña Fruitella Geisha Glenfiddich Glenmorangie Godiva Graham's Guylian Haribo Hendrick's Hershey's Hibiki Highland Park Jack Daniel's Jägermeister Jameson Jelly Bean Johnnie Walker Jura Katjes Kinder KitKat Kusmi Tea Kweichow Moutai La Collina Toscana Laphroaig Lindt Loch Lomond M&M’s Maass Tee Macallan Maltesers Maoam Marabou Markus Schneider Masi Meinl Mentos Metaxa Milka Mouton Cadet Nestlé Niederegger Nutella Old Pulteney Oreo Original Sacher PEZ Raffaello Reber Ricola Rifai Ritter Sport Scheiblhofer Sierra Skittles Smarties Smokehead Speyburn Starbrook Steirerkraft Talisker Tamnavulin The Glenlivet Tic Tac Toblerone Togouchi Tomatin Twinings Van Slooten Venchi Wiener Backstüberl Wittmann 590 Item(s) Travel Edition MAOAM chewy sweets mix in a box Maoam from €8.99 (€25.54 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Anthon Berg Chocolate Liqueurs Baileys 375g Anthon Berg from €19.99 (€53.31 / 1 kg) Was €27.99 - €8.00 The reduced price is valid until 31/10/26 Travel Edition Loacker Best of Moments 300g Loacker IT from €12.49 (€41.63 / 1 kg) Travel Edition Glenlivet Triple Cask Matured Distillers Reserve Speyside Single Malt Scotch Whisky 40% 1L Gift Pack The Glenlivet €49.99 (€49.99 / 1 l) Special Offer Travel Edition Oreo Tin 396g Oreo from €11.99 (€30.28 / 1 kg) Was €15.99 - €4.00 The reduced price is valid until 05/10/26 Travel Edition Kinder Bueno, 344g Kinder from €13.99 (€40.67 / 1 kg) Travel Edition Guylian Multipack Sea Shells 4x250g Guylian from €36.99 (€36.99 / 1 kg) Travel Edition Talisker Dark Storm Single Malt Scotch Whisky 45.8% 1L GP Talisker from €94.99 (€94.99 / 1 l) Travel Edition Laphroaig PX Cask Islay Single Malt Scotch Whisky 48% 1L gift pack Laphroaig from €99.99 (€99.99 / 1 l) Travel Edition Lindt Assorted Napolitains Carrier Box 250g Lindt from €18.99 (€75.96 / 1 kg) Travel Edition Marchesi di Barolo, Barbera d'Alba, Reis, DOC, dry, red, 0.75L Marchesi di Barolo €15.49 (€20.65 / 1 l) Travel Edition Masi, Nectar Campofiorin, Rosso Verona, IGT, dry, red (twinpack) 2x0.75L Masi €34.99 (€23.33 / 1 l) Travel Edition Masi, Nectar Costasera, Amarone della Valpolicella Classico, DOCG, dry, red, 0.75L Masi from €43.99 (€58.65 / 1 l) Travel Edition Haribo Goldbears Pouch 750g Haribo from €9.49 (€12.65 / 1 kg) Travel Edition Starbrook chocolate giant milk tablet 400g Starbrook from €14.99 (€37.48 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Kinder Chocolate, 4 x 100g Kinder from €9.99 (€24.98 / 1 kg) Was €13.99 - €4.00 The reduced price is valid until 05/10/26 Travel Edition Mentos Jumboroll Cola 8x37g Mentos from €8.99 (€30.37 / 1 kg) Travel Edition Starbrook tin assorted pralines 200g Starbrook from €18.99 (€94.95 / 1 kg) Travel Edition Hibiki Suntory Harmony Master's Select Japanese Blended Whisky 43% 0.7L gift pack Hibiki from €129.99 (€185.70 / 1 l) Everyday Low Price Special Offer Toblerone Dark 360g Toblerone from €9.99 (€27.75 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 Travel Edition Truffle Condiments Gift 230g Borgo de' Medici from €14.99 (€65.17 / 1 kg) Travel Edition Kinder Surprise, 80g Kinder from €9.49 (€118.62 / 1 kg) Multibuy Travel Edition Haribo Maoam Mao Mix Pouch 750g Maoam from €15.49 (€20.65 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 MIXBONUS-BUY 2 FOR 24.99 Travel Edition Danzka Vodka Minipack 40% 4x0.05L gift pack Danzka from €11.49 (€57.45 / 1 l) Travel Edition Mentos Jumboroll Fruit 8x37g Mentos from €8.99 (€30.37 / 1 kg) Everyday Low Price Special Offer Toblerone Crunchy Almonds 360g Toblerone from €9.99 (€27.75 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 Travel Edition Starbrook seashells Stewardess 250g Starbrook from €8.99 (€35.96 / 1 kg) Travel Edition Starbrook Giant Chocolate Tablet Milk with Whole Hazelnuts 400g Starbrook from €15.99 (€39.98 / 1 kg) Everyday Low Price Special Offer Lindt Assorted Napolitains Carrier Box 500g Lindt from €24.99 (€49.98 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 Travel Edition Royal Salute 25y Treasured Blend - Blended Scotch Whisky 0.7L 40% gift pack Royal Salute from €329.99 (€471.41 / 1 l) Travel Edition Smokehead Rum Riot Islay Single Malt Scotch Whisky 43% 0.7L gift pack Smokehead from €53.99 (€77.13 / 1 l) Travel Edition Hendricks Amazonia Gin 43.4% 1L Hendrick's from €44.99 (€44.99 / 1 l) Travel Edition Kinder Bueno White, Travel Edition 312g Kinder from €13.99 (€44.84 / 1 kg) Travel Edition Johnnie Walker Black Label Triple Cask Blended Scotch Whisky 40% 1L Travel Exclusive Johnnie Walker from €53.99 (€53.99 / 1 l) Travel Edition Celebrations Tin 165g Celebrations from €13.49 (€81.76 / 1 kg) Travel Edition Haribo Twin Snakes 700g Haribo from €9.49 (€13.56 / 1 kg) Travel Edition Hershey's America’s Favorites Assorted 500g Hershey's from €21.99 (€43.98 / 1 kg) Travel Edition Chupa Chups Cool Friends 192g Chupa Chups from €22.99 (€119.74 / 1 kg) Travel Edition Jack Daniel's Tennessee Travelers Sweet & Oaky Whiskey 53.5% 0.5L* Jack Daniel's from €29.99 (€59.98 / 1 l) Travel Edition Reber Constanze Mozart Kugel Gift Tin 300g Reber from €19.99 (€66.63 / 1 kg) 7 8 9 10 11