Filter Sort by Sort by Filter Sort by Sort options Popularity Lowest price Highest price Name A-Z Name Z-A Brand A-Z New Products Product line Product line Bag Black / Green / Fruit Tea Cadbury Pouch Cadbury Tablet Standard Gifting Halal Lindt Excellence Lindt Kids Lindt Lindor Lindt Maxi Plaisir Lindt Napolitains Lindt Pralines Lindt Tablet Standard Milka Bisquit Collection Milka Pouch Milka Tablet Medium MW Handle Pouch Large MW Handle Pouch Medium MW Pouch Large MW Pouch Medium MW Pouch Small MW Shapes Large MW Shapes Medium MW Tins Pouch Pouch Small Sharing Tablet Standard Toblerone Tablet Large Toblerone Tablet Standard Toblerone Tiny Grape variety Grape variety Barbera Cab.,Merl.-Blend Cab.Sauv.,Shiraz Cab.Sauv. blend Cabernet Cabernet Sauvig. Corvina a.o. Glera Grauburgunder Merlot miscellaneous Pinot Noir Primitivo Riesling Sauvignon Blanc Spätburgunder Country of origin Country of origin Australia Austria Barbados Belgium Bulgaria Canada China Czech Republic Denmark Dominican Rep. Estonia Finland France Germany Great Britain Greece Hungary India Ireland Italy Japan Latvia Lebanon Mexico miscellaneous Netherlands Nicaragua Poland Portugal Scotland Slovakia South africa Spain Sweden Switzerland Taiwan Turkey Ukraine USA Production area Production area Alba Bordeaux Burgenland Margaux Pfalz Prosecco Puglia Rheingau Rheinhessen Saint-Émilion Southern Styria Stellenbosch Valpolicella Veneto Special editions Special editions Heinemann Edition Travel Edition Region Region Burgenland Rhineland-Palatinate Bordeaux Veneto Coastal Region Hesse Piemonte Puglia South Australia Southern Styria Price Price From To Whisky region Whisky region Highlands Ireland Islands Islay Kentucky Lowlands Speyside Tennessee Brand Brand Aberlour After Eight Anthon Berg Aperol Ardbeg Bache-Gabrielsen Balvenie Baratti & Milano BenRiach Bergwild Biscoff Borgo de' Medici Bowmore Bruichladdich Bushmills Cadbury Camus Celebrations Chupa Chups Daim Dalmore Danzka Dewar's Douglas Laing Dumle Ferrero Rocher Fettercairn Flor de Caña Fruitella Geisha Glenfiddich Glenmorangie Godiva Graham's Guylian Haribo Hendrick's Hershey's Hibiki Highland Park Jack Daniel's Jägermeister Jameson Jelly Bean Johnnie Walker Jura Katjes Kinder KitKat Kusmi Tea Kweichow Moutai La Collina Toscana Laphroaig Lindt Loch Lomond M&M’s Maass Tee Macallan Maltesers Maoam Marabou Markus Schneider Masi Meinl Mentos Metaxa Milka Mouton Cadet Nestlé Niederegger Nutella Old Pulteney Oreo Original Sacher PEZ Raffaello Reber Ricola Rifai Ritter Sport Scheiblhofer Sierra Skittles Smarties Smokehead Speyburn Starbrook Steirerkraft Talisker Tamnavulin The Glenlivet Tic Tac Toblerone Togouchi Tomatin Twinings Van Slooten Venchi Wiener Backstüberl Wittmann 590 Item(s) Travel Edition Oreo Cookie Case 154g Oreo from €12.49 (€81.10 / 1 kg) Travel Edition TONE 120G TINY MILK WTR 14CA Toblerone from €6.49 (€54.08 / 1 kg) Special Offer Travel Edition Tamnavulin Speyside Single Malt Scotch Whisky Tempranillo Cask Edition 40% 1L Tamnavulin from €37.99 (€37.99 / 1 l) Was €47.99 - €10.00 The reduced price is valid until 05/10/26 Multibuy Travel Edition Ritter Sport Choco Cube Pouch 397g Ritter Sport from €17.99 (€45.31 / 1 kg) The reduced price is valid until 31/10/26 RITTER SPORT-BUY 2 FOR 26.99 Travel Edition Togouchi Kiwami Japanese Blended Whisky 40% 0.7L gift pack Togouchi from €49.99 (€71.41 / 1 l) Travel Edition Akashi Takumi 40% 0.5L giftpack Akashi from €39.99 (€79.98 / 1 l) Travel Edition Balvenie 15y Madeira Cask Speyside Single Malt Scotch Whisky 43% 0.7L gift pack Balvenie from €119.99 (€171.41 / 1 l) Travel Edition The Jelly Bean Sour Mix 175g Jelly Bean €6.49 (€37.09 / 1 kg) Travel Edition Haribo Starmix 450 g Halal Haribo €5.49 (€12.20 / 1 kg) Travel Edition HARIBO Tropifrutti 450 G Haribo from €4.99 (€11.09 / 1 kg) Travel Edition Kinder Happy Moments Mini Mix Beutel 337g Kinder from €15.99 (€47.45 / 1 kg) Travel Edition Monkey 47 Schwarzwald Dry Gin Traveller’s Compendium Edition 0.5L 47% Monkey 47 from €45.99 (€91.98 / 1 l) Travel Edition Haribo Travel Parade 200 g Haribo €4.29 (€19.50 / 1 kg) Travel Edition Mentos mini fan with candy Mentos from €11.49 (€273.57 / 1 kg) Travel Edition Glen Moray Classic Speyside Single Malt Scotch Whisky 48% 1L gift pack Glen Moray from €31.99 (€31.99 / 1 l) Special Offer Travel Edition Guylian Les Exclusives Assortment 327g Guylian from €14.99 (€45.84 / 1 kg) Was €18.49 - €3.50 The reduced price is valid until 30/09/26 Responsible Choice Travel Edition KK CKY Mix Gift Pack MCPcert 36x244g NL KitKat from €8.99 (€36.84 / 1 kg) Travel Edition Chupa Chups Forever Fun suitcase with lollipops and pocketgames Chupa Chups from €15.49 (€161.35 / 1 kg) Travel Edition Anthon Berg Marzipan Bar Baileys 7x33g Anthon Berg from €11.49 (€49.74 / 1 kg) Multibuy Travel Edition M&M'S Mini Choco milk chocolate lentils in a sugar shell M&M’s from €9.99 (€32.23 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 MIXBONUS-BUY 2 FOR 13.99 Travel Edition MKA 294G CHOCO GRAINS POUCH Milka from €13.49 (€45.88 / 1 kg) Travel Edition DAIM 250G MINI MILK CARAMEL Daim from €11.49 (€45.96 / 1 kg) Travel Edition MILKA 300G CHOCO WAFER Milka from €13.49 (€44.97 / 1 kg) Travel Edition MILKA LU POUCH 280G Milka from €13.49 (€48.18 / 1 kg) Travel Edition HARIBO Happy Cola fruit gum with cola flavor Haribo €4.29 (€17.16 / 1 kg) Travel Edition HARIBO Goldbears fruit gum 250g Haribo €4.29 (€17.16 / 1 kg) Travel Edition BISCOFF CLASSIC 420G Biscoff from €7.49 (€17.83 / 1 kg) Travel Edition Petite Ecolier Dark 275G LU from €13.99 (€50.87 / 1 kg) Travel Edition Mentos Jumboroll chewy candies with berry flavor: cherry, blueberry and raspberry Mentos from €8.99 (€30.37 / 1 kg) Travel Edition HARIBO fruit gums with peach flavor Haribo from €9.49 (€13.56 / 1 kg) Travel Edition Haribo My CityTrip fruit gums in the shape of 10 European landmarks Haribo from €9.49 (€13.56 / 1 kg) Multibuy Travel Edition Toblerone Tiny Crunchy Almonds Mix 240g Toblerone from €13.99 (€58.29 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 TOBLERONE-BUY 2 FOR 19.99 Multibuy Travel Edition Milka Tender Moments Alpine Milk Pouch Milka from €13.99 (€46.63 / 1 kg) The reduced price is valid until 31/10/26 MILKA-BUY 2 FOR 21.99 Multibuy Travel Edition Toblerone Tiny Crunchy Almond 240g Toblerone from €13.99 (€58.29 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 TOBLERONE-BUY 2 FOR 19.99 Travel Edition Toblerone Tiny Milk Bag 408g Toblerone from €21.99 (€53.90 / 1 kg) Multibuy Travel Edition Alpine milk chocolate with whole hazelnuts 300g Milka from €13.99 (€46.63 / 1 kg) The reduced price is valid until 31/10/26 MILKA-BUY 2 FOR 21.99 Everyday Low Price Special Offer Toblerone White bar 340g Toblerone from €9.99 (€29.38 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 Multibuy Travel Edition Toblerone Tiny Dark 240g Toblerone from €13.99 (€58.29 / 1 kg) The reduced price is valid until 05/10/26 TOBLERONE-BUY 2 FOR 19.99 Travel Edition KITKAT Sharing bag 395g KitKat from €14.99 (€37.95 / 1 kg) Travel Edition Game, set, match! Ginger and lemon play doubles to give you an intensely refreshing break. Kusmi Tea from €7.99 (€199.75 / 1 kg) 8 9 10 11 12